Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Opětovné převedení zásob na manžela-eshop  (Přečteno 2746 krát)

Lolova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14

Můj manžel v říjnu 2010 přerušil podnikání (eshop), neboť doposud to měl jako vedlejší činnost a v té době zároveň opustil zaměstnání a chtěl pobírat podporu. Neprodané zásoby přepsal bezplatným převodem na mě, já si o patřičnou částku snížila základ daně, on si ho zvýšil. Nyní po 5 měsících mu končí výplata podpory, zaměstnání nesehnal a rozhodl se, že bude pokračovat v podnikání zase on (tentokrát jako hlavní činnost). Já jsem celou dobu zaměstnána a měla jsem to jako vedlejší samost. výdělečnou činnost. Ale nevím jak zas zásoby přepsat na něj, resp. existují předměty, které on nakoupil, přepsal na mě, já je během podnikání neprodala. Mám je zase přepsat na něj stejně jako předtím? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2011 »

Osobně bych postupovala stejně, jako při převodu zboží na vás, opět cestou zvýšení a snížení základu daně.
IP zaznamenána

Lolova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #2 kdy: Duben 07, 2011 »

Dobry den, bohuzel se ale takto vvyrazne zvysi zaklad dane, nebot mame mnoho neprodanych zasob a platime pak vysoke dane a ostatni, i kdyz jsme realne v minusu. Nebylo by vhodnejsi kdyby se manzel stal spolupracujici osobou? Muze on mit podnikání jako hlavní pracovní činnost jako spolupracujici osoba? A ja jako podnikatel jen jako vedlejsi prac.cinnost? Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #3 kdy: Duben 07, 2011 »

Ano, může to tak být. Z hlediska sociálního a zdravotního pojištění bude manželova činnost považována za hlavní, bude odvádět pojistné alespoň z minimálního vyměřovacího základu. U pojistného na ZP a SP je jedno, jestli má svoji živnost, nebo je spolupracující osobou. Z hlediska daně z příjmů nevidím problém.
IP zaznamenána

Lolova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #4 kdy: Duben 08, 2011 »

Jeste me napadla moznost, ze bych byla ja spolupracujici osoba a manzel hlavni podnikatel a mohl by mit na sebe vice jak 50% příjmů. Bylo by v tomto pripade nutne, abych na nej prevadela zasoby?Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #5 kdy: Duben 10, 2011 »

Manžel může obnovit živnost a mít v příjmech jen zboží, které po obnovení činnosti nakoupil. U vás zůstanou převedené zásoby a příjmy z jejich prodeje budou u vás. Oba můžete podnikat a zároveň oba můžete být druhému manželu spolupracující osobou. Po skončení roku se rozhodnete, kdo na koho převede příjmy a výdaje a jak velké, se zásobami nemusíte hýbat.
IP zaznamenána

Lolova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #6 kdy: Duben 11, 2011 »

V tomto pripade,ale pokud budeme oba prodavat v ramci 1 eshopu, bude nutne, aby pri situaci, kdy si jeden zakaznik koupi vicero zbozi, z nehoz nektere bude spadat do zbozi mnou nakoupeneho pred zahajenim cinnosti manzela a nektere do zbozi nakoupeneho manzelem po obnoveni cinnosti, budeme muset vydat 2 faktury(jednu na me a jednu na manzela?). Mockrat dekuju
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Opětovné převedení zásob na manžela-eshop
« Odpověď #7 kdy: Duben 14, 2011 »

Ano, každý byste fakturoval své zboží.
IP zaznamenána
Stran: [1]