Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: osvc a zamestanec najednou  (Přečteno 1143 krát)

vrtulnik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
osvc a zamestanec najednou
« kdy: Březen 08, 2011 »

Dobry den,

jsem osvc a nyni se k tomu stanu jeste zamestnancem pro s.r.o. firmu.
Zajimalo by me, jak to pro me nyni bude s duchodovym-socialnim a zdravotnim pojistenim, jestli to plati novy zamestnavatel, ci jinak?
Ci jestli jsou popripade jeste nejake jine zmeny, na ktere bych si mel dat pozor.

Dekuji
Martin
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
osvc a zamestanec najednou
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2011 »

Dobrý den, zaměstnavatel za vás platí sice sociální a zdravotní pojištění, ale vypočtené z příjmů z vašeho zaměstnání. Pokud budete dále pokračovat i jako OSVČ, může být OSVČ vedlejší a nebudou platit pro vás minimální vyměřovací základy. Zdravotní pojištění zaplatíte z každé koruny vašeho \"zisku\" (je to 6.75 %). Sociální pojištění se bude posuzovat podle výše vašeho výdělku za rok. Pokud nepřesáhnete za rok daňový základ rozhodnout částku (pro rok 2010 je 56 901 Kč - pro rok 2011 jsem tuším zahlédla přibližně 59tis - tato částky se snižuje, pokud nepodnikáte celý rok), tak nebudete platit sociální pojištění z podnikání žádné. Pokud částku přesáhnete, je výše pojistného 14,6 % z dańového základu.
IP zaznamenána

vrtulnik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
osvc a zamestanec najednou
« Odpověď #2 kdy: Březen 09, 2011 »

Dekuji za odpoved, musim nekam zajit a nahlasit,ze chi byt osvc vedlejsi?
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
osvc a zamestanec najednou
« Odpověď #3 kdy: Březen 09, 2011 »

Já bych tam raději zašla, kvůli zálohám - můžete to spojit s podáním přehledů za rok 2010.
IP zaznamenána
Stran: [1]