Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje - několik let po sobě - prosím o info  (Přečteno 1113 krát)

Kakina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, chtěla bych se zeptat info k paušálním výdajům.

Za rok 2008 jsem uplatňovala do DP skutečné příjmy a výdaje. V roce 2009 jsem přešla na výdaje paušálem a dodanila pohledávky z roku 2008 v dodatečném DP za rok 2008. Příjmy v roce 2009 jsem brala pouze ty skutečně připsané - ne pohledávky - po odečtení úhrad pohledávek z roku 2008. Letos bych opět chtěla použít paušální výdaje, ale nevím zda mám opět udělat dodatečné DP pohledávek za rok 2009 nebo zda mohu všechny příjmy v  roce 2010 (tudíž i úhradu pohledávek z roku 2009) uplatnit v daňovém přiznání za rok 2010? Mám v tom trochu zmatek a nikde se nemůžu dočíst správného postupu.

Velice děkuji a jsem s pozdravem Nejedlá
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Paušální výdaje - několik let po sobě - prosím o info
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2011 »

Pokud neměníte způsob uplatňování výdajů, tak nemusíte podávat dodatečné daňové přiznání. Do příjmů roku 2010 sečtete všechny úhrady, které proběhly v roce 2010, a to za pohledávky z roku 2009 (které nebyly k 31.12.2009 uhrazeny) i uhrazené pohledávky z roku 2010.  Pohledávky které nebyly uhrazeny v roce 2010 do příjmů nepočítáte, zase až v dalším roce podle úhrady.
IP zaznamenána
Stran: [1]