Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP  (Přečteno 3683 krát)

macíček32

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, prosím o radu.
V případě, že podávám daňové přiznání za rok 2010 a uplatňuji výdaje paušálem, budu uplatňovat výdaje paušálem i u přehledů u OSSZ a ZP, nebo zde uvedu skutečné příjmy a výdaje? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2011 »

Dudete pracovat se stejnými čísly jako u DP. Jana
IP zaznamenána

Lejla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #2 kdy: Březen 31, 2011 »

Dobrý den,
OSSZ a ZP mě také zajímá:-) Daňové přiznání jsem letos podávala poprvé - přijde mi z FÚ nějaké \"vyrozumění s informací, kdy a jak zaplatit, a zda jsou vůbec mnou vypočítaná čísla správná? Nebo můžu už po odevzdání přiznání jít vyřizovat na SSZ a ZP?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2011 »

Dobrý den, Lejlo, finanční úřad Vám žádné vyrozumění o správnosti Vašeho daňového přiznání nepošle. Ozvou se jen v případě, že najdou v přiznání nějakou nesrovnalost. Pokud Vám z daňového přiznání za rok 2010 vyplývá platba daně, a nemáte prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání do konce června, pak by měla být částka daně uhrazena k dnešnímu datu.  Přehled pro sociálku a zdravku klidně vyplňte a odevzdejte. Není nač čekat. Jana
IP zaznamenána

Lejla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #4 kdy: Březen 31, 2011 »

Tak to moc děkuji za info. Jen nechápu, proč mi tedy paní na FÚ neřekla rovnou \" běžte si to tam a tam zaplatit\". Ještě jsme mluvily o tom, jestli mi zaměstnavatel správně vyplnil Přehled příjmů. Tak to abych tam zítra běžela znovu:-(
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #5 kdy: Duben 01, 2011 »

Lejlo, úředníka na finančním úřadu nezajímají Vaše ostatní povinnosti k zp a ossz. To je Vaše starost. Jana
IP zaznamenána

Lejla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #6 kdy: Duben 01, 2011 »

To samozřejmě, Jani. Já měla na mysli zaplacení finančnímu úřadu.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #7 kdy: Duben 01, 2011 »

Aha, tak to se omlouvám, špatně jsem to pochopila. Když zaplatíte v pondělí, podle nového daňového řádu to bude v pořádku. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #8 kdy: Duben 01, 2011 »

Daň je sice splatná 1.4.2011, ale pokud zaplatíte do pátého pracovního dne následujícího po dni splatnosti, tedy do 7.4.2011, tak Vám podle daňového řádu správce daně nevyměří úrok z prodlení:-)
IP zaznamenána

Lejla

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #9 kdy: Duben 02, 2011 »

Dobrý den všem:-)
tak nakonec tam poběžím v pondělí, zjistilo se totiž, že mi zaměstnavatel špatně vystavil Potrvzení o příjmech.
Musím říct, že tyhle diskuse jsou super, velké DÍKY, člověk se dozví spoustu věcí, které často není schopen z různých faragrafů pochopit nebo vůbec najít.
Měla bych ještě otázku - je potřeba mít při přijímání plateb na účet \"oficiální\" výpis z banky nebo stačí přehled, který si člověk může sám vytisknout z internetbankingu? Dále - mohu používat manželův účet? Další otázka - jak rozlišit příjmy související s podnikáním od soukromých? Stačí je jen rozlišovat od sebe, např. podnikatelské kroužkovat, soukromé škrtat, nebo je třeba u těch soukromých prokázat za co jsou - tedy, že opravdu nejsou podnikatelské?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje a přehledy pro OSSz a ZP
« Odpověď #10 kdy: Duben 02, 2011 »

Stačí vytisknout přehled z internetového bankovnictví. Můžete používat i manželův účet. Pokud byste chtěla mít příjmy z podnikání oddělené od soukromých plateb a nechce se vám platit bankovní poplatky, tak popřemýšlejte o založení účtu u Fio Banky. Příjmy stačí rozlišit na podnikatelské a soukromé, u soukromých nemusíte specifikovat, za co jsou. Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak stačí, když na výpise zvýrazníte podnikatelské příjmy (zvýraznit, podtrhnout, zakroužkovat, to je fuk) a ostatních položek na výpisu si nemusíte všímat.
IP zaznamenána
Stran: [1]