Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaúčtování části přijaté faktury do daňové evidence - neplátce DPH  (Přečteno 1597 krát)

Hanek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak zaúčtovat do daňové evidence přijatou fakturu, když část fakturovaného zboží použiji pro svou osobní potřebu a část použiji pro další prodej. Mám do výdajů započítat pouze ty položky, které jsou určeny pro další prodej?? Nebo jak to mám udělat? Je možné vystavit fakturu na moji osobu (já na sebe), prodej za stejnou nákupní cenu, jako zboží pro osobní potřebu? Jak můžu zboží z faktury vyjmout, aby přijatá faktura zůstala platná jako výdaj v podnikání (daňový výdaj)??? Omlouvám se, ale s podnikáním teprve začínám a toto mi je nejasné. Předem Vám děkuji za odpověď! Hanek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Pokud předem víte, že část fakturovaného zboží použijete pro osobní potřebu, tak do daňových výdajů započítejte jenom ty položky, které jsou určeny pro podnikání. Způsob vyjmutí zboží z faktury záleží na tom, jakým způsobem vedete evidenci. Já postupuji tak, že při zadávání faktury do knihy závazků rozdělím závazek na dvě části (daňovou + nedaňovou) a při úhradě se mi faktura zapíše do peněžního deníku dvěma řádky.
IP zaznamenána
Stran: [1]