Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ a DPP  (Přečteno 2434 krát)

jboob

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ a DPP
« kdy: Leden 28, 2011 »

Dobrý den. Jsem OSVČ a chci příležitostně zaměstnat známého na DPP. Odměna by neměla přesáhnout 5000,-/měsíčně Vím, že se soc. a zdr.pojištění  neodvádí, ale jen případně srážková daň. Na FÚ jsem přihlášen jako plátce daně z příjmu FO. Musím se přihlásit na ještě k něčemu jinému ? Nemám žádné zaměstnance, tak nevím jak postupovat. Děkuji za radu
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
OSVČ a DPP
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2011 »

Ano, z DPP se sociální ani zdravotní pojištění neodvádí. Pokud Vám zaměstnanec podepíše prohlášení poplatníka (to v případě, že nemá prohlášení podepsáno u jiného zaměstnavatele), pak budete mzdu danit zálohovou daní, uplatňovat zaměstnanci slevu na dani, a je třeba být zaregistrován na fú jako plátce daně ze závislé činnosti a funkčních požitků. Pokud zaměstnanec prohlášení nepodepíše, budete příjem do Kč 5000 hrubého danit daní srážkovou, a v tom případě je třeba být na fú zaregistrován jako plátce srážkové daně. Pokud zaměstnanec prohlášení nepodepíše, a jeho mzda z dohody přesáhne Kč 5000,- - budete danit zálohovou daní. Jana
IP zaznamenána

Tomík44

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
OSVČ a DPP
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2011 »

Dobrý den,
jako začínající OSVČ (ne plátce DPH) zadám práci na DoPP s výdělkem 35000,-. Tuto částku zdaním zaměstnanci zálohovou daní? Rozumím tomu dobře? Pokud ne, poradíte mi co musím udělat?
Děkuji
Th.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
OSVČ a DPP
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2011 »

Ano, částku zdaníte zálohovou daní. Pokud zaměstnanec podepsal prohlášení, tak uplatníte slevu/y/ na dani. Výplatu si můžete spočítat v kalkulačce zde: http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet-ciste-mzdy.php?stayform=true
IP zaznamenána

Tomík44

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
OSVČ a DPP
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2011 »

Děkuji za info a za odkaz-PERFEKTNÍ
Th.
IP zaznamenána
Stran: [1]