Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje procentem  (Přečteno 3507 krát)

Gloria

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Paušální výdaje procentem
« kdy: Leden 25, 2011 »

Začala jsem podnikat od 1. 1. 2011v oboru reklama a reklamní akce(organizování). Chtěla bych uplatňovat výdaje procentem, můžete mě sdělit výši paušálu? Musím oznámit na Fin. úřadu, že budu používat paušál? Moc děkuji   Gloria
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #1 kdy: Leden 25, 2011 »

Předpokládám, že provozujete činnost na základě živnostenského oprávnění, živnost volná (obor Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení). V tom případě můžete uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů. Finančnímu úřadu nemusíte nic předem oznamovat, způsob uplatnění výdajů poznají z daňového přiznání za rok 2011.
IP zaznamenána

vojta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #2 kdy: Leden 31, 2011 »

Dobrý den. Podnikám na základě živnostenského oprávnění, živnost volná - poskytování služeb pro zemědělství,zahradnictví,lesnictví...  Bude můj paušál 60 % ,nebo 80% ?
Děkuji mnohokrát  Vojta
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #3 kdy: Leden 31, 2011 »

Váš paušál bude 60%, máte živnost neřemeslnou a nejste zemědělským podnikatelem.
IP zaznamenána

vojta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2011 »

diky moc   vojta
IP zaznamenána

VěraL

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2011 »

Dobrý den, prosím poraďte mi, uplatňuji paušální výdaje procentem. Fakturu jsem vystavila
31.12.2010  se splatností  18.1.2011.  Prosím, zda příjmy  ke zdanění přijdou do roku 2010 nebo 2011?
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #6 kdy: Únor 07, 2011 »

Uplatňujete výdaje procentem z PŘÍJMŮ, příjmy proto přijdou ke zdanění v tom roce, ve kterém jste přijala peníze. Pokud bude faktura zaplacená v roce 2011, tak ji budete zdaňovat až v přiznání za rok 2011.
IP zaznamenána

Avee

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2011 »

Poprvé zahrnuji do daňového přiznání příjmy za činnost soudního znalce v oboru odhad nemovitostí. V jaké výši si můžu uplatnit výdaje paušální částkou? V daňovém přiznání na onlinepriznani.cz mám problém i s tím, že nevím, kam mám tyto příjmy zapsat, protože se tam činnost znalce zvlášť vůbec nevyskytuje.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Paušální výdaje procentem
« Odpověď #8 kdy: Únor 08, 2011 »

Příjmy znalců se zdaňují podle § 7/2/c) zákona o daních z příjmů jako příjmy z jiné samostatné výdělečné činnosti. Lze uplatnit výdaje ve výši 40% příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]