Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zaměstnanec v DP?  (Přečteno 911 krát)

Monda123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
zaměstnanec v DP?
« kdy: Leden 12, 2011 »

Dobrý den, mám dotaz, když jako OSVČ zaměstnávám člověka na HPP, odrazí se to v danovém přiznání případně v jakém řádku? A ještě, když mám auto na úvěr, ale jen část roku, jak uplatním odpis? Jako např. 1/12 odpisové částky? A ještě výdaj za telefon (uplatnuji 50%), mohu ho uvést v celkové částce v přiznání nebo se musí rozepsat do přílohy jedna jako částka snižující zákl.daně zvlášt. A poslední dotaz na stravné na delších než 12hod.prac.cestách, musím na něj mít z toho dne nějaké paragony? Např. z restaurace? Mooc díky za odpovědi. Hezký večer. Monča
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zaměstnanec v DP?
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2011 »

Mzdy i odvody máte ve výdajích v řádku 102. Hrubé mzdy se informativně uvádějí pod tabulku D do řádku 9.

Uplatníte odpis pro první rok odpisování, počet měsíců, po které bylo auto v OM, nehraje roli.

Telefony rozděluji rovnou v daňové evidenci: 50% výdaj na podnikání, 50% osobní spotřeba. Pokud máte během roku v DE výdaje na telefon nekrácené, tak můžete zvýšit základ daně až v tabulce E.

Na stravné nepotřebujete žádné paragony.
IP zaznamenána

Monda123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
zaměstnanec v DP?
« Odpověď #2 kdy: Leden 13, 2011 »

Moooc díky za odpověd, jste zlatá. Ještě k těm mzdám, když mám hrubou mzdu 10 000,-, tak uplatním tuto částku + odvody na soc a zdrav? Ale od toho ještě odečtu část, co si hradí zaměstnanec nebo ne? A úlevu na dani na zaměstnance tam také nějak zohlednuji. Snad poslední dotaz :))
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zaměstnanec v DP?
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2011 »

Zapište jen součet hrubých mezd za rok, bez ZP, SP a daní.
IP zaznamenána
Stran: [1]