Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ůplný začátek  (Přečteno 1133 krát)

dekorace-bytu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Ůplný začátek
« kdy: Říjen 28, 2010 »

Dobrý den měl bych pár dotazů , chtěl bych prodávat kětináče které z mamkou doma zdobíme (lidi o ně maji docela zájem) a proto chci založit eschop a v občasně otevřít stanek npř. v nakupním centru . Jak sem se dočet potřebuji založit živnost volnou , ale jsem zaměstnán na HPP plat je (ccca 18 tisic hrubeho) a proto nevím kdo by platil socialní a zdravotni , nadale mám pár nabydek pro prodej zboži do květinařstvy. Ale nevím co všechno potřebuji aby něco nebylo protiprávní , vydělky z vyroby těchto produktu podle mých předběžnych výpočtu budou do 5000tis za měsíc z eshopu , ale pokud by se spolupracovalo z květinářstvým či otevíral občasně stanek tak budou daleko vyžší , take by mě zajimalo jestli potřebuji sidlo firmy ?? Dopředu se omlovám v tomhle nejsem moc znalý a taky předem děkuji právě se mi hodí každa rada z pozdravem Svoboda
IP zaznamenána

saroslav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Ůplný začátek
« Odpověď #1 kdy: Listopad 03, 2010 »

Dobrý den,
jsem na úplném začátku. Mám ŽL, ale podnikat jsem ještě nezačala, tzn. nejsem přihlášena k platbě zdrav. pojištění jako OSVČ, ani jsem nebyla na FÚ. V současnosti jsem stále ještě - po návratu ze zahraničí - registrována na pracovním úřadě. Začala jsem však podnikat kroky, abych se zviditelnila a podnikání vůbec mohla rozjet (jedná se o alternativní terapie zvířat - mobilní praxi) - tedy letáčky, vizitky, webovky apod. V jaký okamžik se mám přihlásit k zahájení živnosti? Již nyní, když mám určité výdaje a nebo až ve chvíli, kdy budu mít nějaký příjem? Pokud až s prvním příjmem, je možné zařadit do účetnictví, resp. daňové evidence i současné výdaje, tedy výdaje uskutečněné před zahájením živnosti, které ale s živností souvisí?
Děkuji za odpověď, Šárka V.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ůplný začátek
« Odpověď #2 kdy: Listopad 07, 2010 »

Pokud poprvé zahajujete podnikání (nejde o obnovení přerušené živnosti), tak si můžete v roce zahájení činnosti uplatnit i nezbytně nutné výdaje, které jste vynaložila v roce předcházejícím. Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php

Kdybyste zahájila činnost  v roce 2011, tak si můžete uplatnit výdaje, spojené se zahájením činnosti (například výrobu vizitek, webové stránky), které jste vynaložila od 1.1.2010 do dne zahájení činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]