Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kombinace pausalniho vydaje za auto a pausalnich vydaju pro ucely DP  (Přečteno 1020 krát)

arvi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobry den,

predem diky za uzitecne informace. Procetl jsem zde spoustu clanku i temat, ale porad nemam uplne jasno.

V pripade, ze jsem OSVC, vedu DE a uplatnuji pausalni odpocet vydaju (60%), jsem platce DPH. Mohu presto vyuzit pausalni vydaj za osobni auto, tedy i v pripade, ze uplatnuji pausal pro vypocet dane z prijmu?

Pro ucely DPH si mohu odpocitat DPH z phm a parkovne jen v pripade, ze povedu knihu jizd?
DPH z oprav a udrzby vozidla si mohu odpocitat i bez knihy jizd?
Castka oprav a udrzby bez DPH je pro me nedulezita, protoze si ji nemuzu dat do nakladu (naklady urcuji pausalem)?

Chapu to spravne nebo jsem to nejak spatlal dohromady? :)

Diky za objasneni.

Radek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Paušální výdaj na dopravu se vás netýká. Uplatňujete výdaje procentem z příjmů a ve svém procentu výdajů už máte zahrnuté veškeré výdaje, které vynakládáte v souvislosti s podnikáním, tedy i výdaje na dopravu.

Paušální výdaj na dopravu se vztahuje pouze k dani z příjmů, do daně z přidané hodnoty nijak nezasahuje. Nárok na odpočet DPH můžete uplatnit z těch přijatých plnění, která prokazatelně (důkazní břemeno je na vás) použijete k uskutečnění své ekonomické činnosti. Pokud chcete uplatnit DPH z pohonných hmot a z oprav, pak doporučuji vést knihu jízd. Při použití auta k pracovním i k soukromým účelům je třeba nárok na vstupu poměrně krátit.
IP zaznamenána
Stran: [1]