Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnostenský list na účetnictví  (Přečteno 3388 krát)

Sally1975

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Živnostenský list na účetnictví
« kdy: Září 22, 2010 »

Dobrý den,chtěla bych si zažádat o ŽL na účetnictví.Mám maturitu,nyní jsem ukončila rekvalifikační kurz na účetnictví akredit.MŠMT.V Živnostenském zákoně jsem se dočetla,že musím mít 5.let praxe.Manžel již 15.let podniká a účetnictví mu, včetně daňového přiznání, zpracovávám.Já podnikám v obchodní činnosti 2 rok a účetnictví si též vedu sama.Jak mám doložit praxi ?? Bude mi tato praxe uznána ??
Vedoucí kurzu,který jsem navštěvovala mi tvrdí,že si musím udělat ještě následný kurz na \"Účetnictví s výpočetní technikou\",že od nového roku bude podmínka vydání ŽL i výpočetní technika.Je to pravda??Musím mít rekvalifikační kurz na ÚČETNICTVÍ S VÝPOČETNÍ TECHNIKOU??Nikde jsem o tom nenašla ani zmínku.Děkuji moc !!!Renata H.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnostenský list na účetnictví
« Odpověď #1 kdy: Září 27, 2010 »

Obraťte se na živnostenský úřad, tam by vám měli poskytnout potřebné informace, uznávání kvalifikace je plně v kompetenci ŽÚ. Na základě potvrzení od manžela by vám mohli praxi ve vedení účetnictví uznat.
O rekvalifikačním kurzu s výpočetní technikou slyším poprvé, možná budou na ŽÚ vědět víc.
IP zaznamenána

Jan Kroupa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Živnostenský list na účetnictví
« Odpověď #2 kdy: Říjen 03, 2010 »

Souhlasím se Zdenou.

Nechte si od manžela vystavit potvrzení (čestné prohlášení, některé živnostenské úřady na to mají jednoduchý formulář) o tom, že jste mu vedla jednoduché účetnictví (daňovou evidenci) včetně všech souvisejících činností (např. plnění povinností v sociálním a zdravotním pojištění) po stanovenou dobu.

O povinném kurzu výpočetní techniky jsem neslyšel a ani to nikde v Poslanecké sněmovně ČR, popř. na vládě (dle Knihovny připravované legislativy) neleží, protože by se musela změnit příslušná pasáž 2. přílohy živnostenského zákona.
IP zaznamenána
Stran: [1]