Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prosím o pomoc..nákup starožitností  (Přečteno 895 krát)

Businessman

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Prosím o pomoc..nákup starožitností
« kdy: Srpen 03, 2010 »

Dobrý den,


Měl bych dotaz ohledně nákupu starožitností (vzácných tisků a podobně)

Chystám se nakoupit větší množství starožitností z pozůstalosti,ale vše bude probíhat prostřednictvím pošty(posílané ze Slovenska)


Postačí,když pán od kterého nakupuji vypíše seznam knih a k němu napíše osobní údaje (číslo občanského průkazu,jméno...a podepíše se a vše mi pošle poštou?).. ..stačí to,aby jsem mohl vše zanést do evidence?

A je nutné tyto údaje chtít i v případě,že obchod probíhal prostřednictvím aukčního portálu AUKRO a údaje prodejce jsou uvedeny tam?


Mockrát děkuji za odpověď a přeji příjemný den
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Prosím o pomoc..nákup starožitností
« Odpověď #1 kdy: Srpen 03, 2010 »

U nepodnikající fyzické osoby máte zjistit tyto údaje: všechna jména a příjmení, rodné číslo a nebylo-li přiděleno, tak datum narození. Dále místo narození, pohlaví, místo trvalého či jiného pobytu a státní občanství. Při identifikaci fyzické osoby se identifikační údaje zaznamenávají a ověří z průkazu totožnosti,  dále se zaznamená druh a číslo průkazu totožnosti, stát, popřípadě orgán, který jej vydal, a doba jeho platnosti; současně se ověří shoda podoby s vyobrazením v průkazu totožnosti.

Na možnosti identifikace prodávajícího na aukčním serveru se informujte u správce serveru.

Můj osobní názor: pokud nebude zboží kradené a nepůjde po vás policie, tak bude stačit jakýkoliv záznam:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]