Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: silniční daň  (Přečteno 9132 krát)

martina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
silniční daň
« kdy: Červen 16, 2010 »

Dobrý den. Musí se platit silniční daň na pracovní stroj - Avia s plošinou? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2010 »

Jakou kategorii vozidla máte zapsanou v TP?
IP zaznamenána

martina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
silniční daň
« Odpověď #2 kdy: Červen 17, 2010 »

Máme kategorii N2. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #3 kdy: Červen 17, 2010 »

Za vozidlo kategorie N budete, bohužel, platit silniční daň.

Neplatili byste v případě, že byste měli v TP uvedenou kategorii Ss _ pracovní stroj samojízdný (zvláštní vozidlo s vlastním zdrojem pohonu, které bylo vyrobeno k jiným účelům, než k provozu na pozemních komunikacích), tato vozidla nejsou předmětem daně silniční.
IP zaznamenána

Didina55

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
silniční daň
« Odpověď #4 kdy: Červenec 27, 2010 »

Dobrý den, prosím o radu v následujícím:
2.8.2010 kupuji do mojí firmy osobní vůz. Ve firmě mám zatím starý vůz (od r.1993), který budu cca od měsíce října převádět do osobního vlastnictví. Za tento vůz platím silniční daň / zálohy jsem letos uhradila v řádném termínu v plné výši.
Zajímají mě povinnosti, které mám a to ve vztahu k silniční dani pro nový vůz, tzn. jestli nákup nového vozu musím hlásit FÚ, jestli mám zaplatit zálohu i na tento nový vůz a to do kdy. Předpokládám, že přiznání k silniční dani za rok 2010 budu podávat za oba dva vozy v lednu 2011. Předem děkuji za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #5 kdy: Červenec 27, 2010 »

Nákup nového vozu nemusíte hlásit. Pokud jsme správně pochopila, tak jste za starší vozidlo do 15.7.2010 uhradila zálohu na měsíce leden až červen. Řádné termíny pro platby záloh zde:
http://www.jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php
Pokud budete v srpnu až září používat obě vozidla současně, tak do 15.10.2010 zaplaťte zálohu za obě vozidla za měsíce 07_10/2010. U druhého auta můžete uplatnit snížení sazby, pokud je nové, nebo alespoň mladší 8 let. Silniční daň se platí jen za ta osobní auta, které skutečně POUŽÍVÁTE k podnikání. Pokud auto ani jednou v měsíci nepoužijete, tak za tento měsíc neplatíte SD, zařazení auta v obchodním majetku nehraje roli.  
Do přiznání k silniční dani zapíšete obě vozidla, každé na jeden řádek přiznání.
IP zaznamenána

bart.homer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
silniční daň
« Odpověď #6 kdy: Září 20, 2010 »

Dobrý den, ať hledám na internetu, jak hledám, tak stále nenacházím. Chci se Vás tedy optat na situaci ohledně odhlášení silniční daně... Jsem OSVČ a při registraci na CRM jsem předpokládal, že v budoucnu budu používat auto k podnikání. Zatím se tak vůbec neděje...

1) Existuje nějaký formulář k odhlášení daně ???

2) Pokud ne, bude stačit, když na FÚ odešlu doporučený dopis, kde uvedu, že se odhlašuji od silniční daně k tomu a tomu datu ??? ( vím, že by bylo lepší se dostavit osobně, ale dop. dopisem by to taktéž mělo jít )

3) Lze i ta možnost, že bych si silniční daň ponechal, ale podával každý rok nulové přiznání k silniční dani ??? Že bych si to nechal jako \"zálohu\" do budoucna, kdybych si pořídil auto na podnikání a tak abych se nemusel znovu přihlašovat.

Děkuji za odpovědi.
S pozdravem a přáním hezkého zbytku dne,
Radek
:)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #7 kdy: Září 20, 2010 »

1) Neexistuje.
2) Stačí dopis.
3) Klidně si můžete registraci k dani silniční ponechat. Pokud vám nevznikne daňová povinnost, tak ani nemusíte podávat nulová přiznání (vizte § 15/1 zákona o dani silniční).
IP zaznamenána

ola

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
silniční daň
« Odpověď #8 kdy: Listopad 25, 2010 »

Dobry den, ráda bych se poradila. Jsem OSVČ, měla jsem auto v podnikání, jsem přihlášena k silniční dani a podávám pravidelně daňové přiznání. V listopadu 2010 jsem automobil prodala a dále nebudu používat pro podnikání žádný vůz. V lednu ještě podám přiznání a zaplatím daň za rok 2010. Chci se ale zeptat, zda se můžu odhlásit ze silniční daně - abych nemusela dávat v dalších lete nulová danova priznani... Nebo se nemusim odhlasovat a proste nebudu podavat priznani? Prosim o radu. dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #9 kdy: Listopad 25, 2010 »

Nemusíte se odhlašovat. Pokud vám nevzniká daňová povinnost, tak nemusíte podávat přiznání.
IP zaznamenána

mankanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
silniční daň
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 09, 2010 »

Dobrý den,
dnes jsem při odeslání zálohy za 4. čtvrtletí zjistila, že jsem omylem neposlala příkaz na zálohu za 3. čtvrtletí. Lze to nějak napravit a poslat platbu dodatečně nebo mám za ty tři měsíce smůlu a nemohu si tedy jízdy za toto období počítat? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 09, 2010 »

Pošlete platbu dodatečně (hned _ nabíhá vám úrok z prodlení).

Výdaje na pracovní cesty si uplatňujete podle zákona o daních z příjmů (nikoliv podle zákona o dani silniční), který vám nijak nezakazuje uplatnit tyto výdaje v případě, že jste neuhradila silniční daň.
IP zaznamenána

Hannellka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
silniční daň
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 10, 2010 »

Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda se nás týká platba silniční daně.

Koupili jsme si autobus, který ovšem nemáme pro podnikání, ale pouze pro osobní potřebu. Nejsme si jisti, jestli se nás týká povinnost platit silniční daň, když s autobusem nepodnikáme. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 11, 2010 »

Netýká.
IP zaznamenána
Stran: [1]