Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: prodej osobního automobilu a odvod DPH  (Přečteno 4743 krát)

annaje

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
prodej osobního automobilu a odvod DPH
« kdy: Červen 13, 2010 »

Prosím o radu. Dne 10.5.2009 naše firma (plátce dph)  koupila osobní automobil od fyzické osoby (nepodnikatele). V květnu 2010 jsme tento osobní automobil prodali jiné fyzické osobě. Musíme odvést z dohodnuté prodejní ceny osobního auta DPH?
IP zaznamenána

Domča99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
prodej osobního automobilu a odvod DPH
« Odpověď #1 kdy: Říjen 01, 2010 »

Dobrý den,

jsem OSVČ, plátce DPH a vedu daňovou evidenci. Zakoupila jsem  letos z autobazaru/plátce DPH/ os.auto na firmu. Bylo mi prodáno za cenu bez DPH, takže si nemohu ulatnit odpočet. Pokud ho budu chtít prodat musím prodávat již s DPH, nebo je výhodnější ho převést do osobního majetku a pak za nějakou dobu prodat.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej osobního automobilu a odvod DPH
« Odpověď #2 kdy: Říjen 01, 2010 »

Podle mého názoru bude nejvhodnější vyřazení auta do osobního užívání, které je bez dopadu do DPH, neboť jste si při pořízení neuplatnili nárok na odpočet. Následně prodáte osobní majetek, prodej nebude podléhat DPH (nepůjde o dodání zboží v rámci ekonomické činnosti). Příjem z prodeje zdaníte jen daní z příjmů podle § 10 ZDP jako prodej vyřazeného obchodního majetku, od jehož vyřazení neuplynulo 5 let. Tento příjem neovlivní vyměřovací základy pro výpočet zdravotního a sociálního pojištění.
IP zaznamenána

nthalia

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
prodej osobního automobilu a odvod DPH
« Odpověď #3 kdy: Duben 01, 2012 »

Minulý rok zakoupil auto a uplatnil si DPH letos chce auto prodat.Za jakou dobu lze auto prodat a DPH se vrací?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
prodej osobního automobilu a odvod DPH
« Odpověď #4 kdy: Duben 01, 2012 »

Auto může prodat kdykoliv. Nic nevrací, odvede DPH z prodejní ceny.
IP zaznamenána
Stran: [1]