Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vyúčtování daní - přeplatek a žena na MD  (Přečteno 2735 krát)

kacabajda

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 82

Dobrý den, zaměstnavatel (FO) měl v hlavním pracovním poměru ženu leden - březen 2009, od dubna nastoupila na mateřskou až do konce roku. Při ročním zúčtování jí vychází daně ve výši nula, odvedená daň z jejích výplat byla 945,-Kč. Nyní podáváme každý měsíc nulové přehledy a mzda je také nula. Za březen mi ve mzách vyšel přeplatek na dani 945,-Kč, to vyplácí zaměstnavatel nebo se o vrácení žádá na FÚ? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
vyúčtování daní - přeplatek a žena na MD
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2010 »

V tom vyúčtování, které jste už podávala, jste měla požádat o přeplatek. Vyplatit zaměstnanci to musíte v každém případě.
IP zaznamenána

Iveta Bubeníčková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
vyúčtování daní - přeplatek a žena na MD
« Odpověď #2 kdy: Únor 02, 2013 »

Dobry den, když mi v praci udělají vyučtovaní daně za rok 2012 ze zavislé činnosti,  a ještě jsem 3 měsice podnikala.Podam daňové přiznaní jen z podnikani.Zda je to tak možne. A zda mužu uplatnit odečet za poplatnika ve svem daň.přiznani.dekuji za info
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyúčtování daní - přeplatek a žena na MD
« Odpověď #3 kdy: Únor 02, 2013 »

Pokud jste měla z podnikání příjem vyšší než 6.000,- Kč, tak nemůžete u zaměstnavatele žádat o roční zúčtování daně, ale budete si sama podávat daňové přiznání. V přiznání uvedete uvést všechny příjmy, kterých jste v roce 2012 dosáhla, tedy i příjmy ze zaměstnání. Požádejte zaměstnavatele o potvrzení o výši příjmů a sražených zálohách. V přiznání si uplatníte odečet za poplatníka a případně i další slevy, na které máte nárok.
IP zaznamenána
Stran: [1]