Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Technické zhodnocení X přímé náklady  (Přečteno 1040 krát)

alunas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Technické zhodnocení X přímé náklady
« kdy: Březen 17, 2010 »

Dobrý den,

mám příjem z pronájmu a v letošním roce jsem dost investoval do drobných oprav v domě. Elektroinstalace, opravy rozvaděčů, výměny pojistkové skříně atd. Celková suma je 85.000,- mohu si to dát přímo do nákladů nebo je to technické zhodnocení?

Ještě maličkost, v loňském roce jsem se zaregistroval jako OSVČ, bohužel nemám žádné příjmy, pouze příjmy z pronájmu, nebudu muset platit vyšší zdravotní a sociální pojištění, podle příjmů z pronájmu?

A do třetice, na manželku si mohu odečíst pokud neměla příjmy vyšší než 68.000,- a to před odečtením výdajů tzn. když má příjmy 100.000,- a výdaje 70.000,- tak si na ni neuplatním nic.... je to tak, že?

Moc děkuji za rady... už aby ty daně byly za námi....................:o)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Technické zhodnocení X přímé náklady
« Odpověď #1 kdy: Březen 17, 2010 »

Oprava rozvaděčů a výměna pojistkové skříně (na stejné místo nová skříň stejných rozměrů) přímo do nákladů bez ohledu na cenu. Elektroinstalace: rozvody do míst, kde dříve žádné nebyly = TZ, výměna původní elinstalace (může být i záměna hliníku za měď) = oprava.  

Příjmy z pronájmu podle § 9 zákona o daních z příjmů nepodléhají sociálnímu, ani zdravotnímu pojištění.

Vlastní příjmy manželky se počítají brutto, tedy před odečtením výdajů. Kdyby měla manželka příjmy 100 tis. a výdaje 200 tisíc, tak si nic neuplatníte, neboť její vlastní PŘÍJMY byly vyšší, než 68 tisíc:-)
IP zaznamenána

alunas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Technické zhodnocení X přímé náklady
« Odpověď #2 kdy: Březen 18, 2010 »

Děkuji, ten poslední bod mě moc nepotěšil :o)
IP zaznamenána
Stran: [1]