Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sleva na studenta  (Přečteno 1695 krát)

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sleva na studenta
« kdy: Březen 15, 2010 »

Dobrý den, někdy už mi přijde, že nevím ani základní věci a zrovna teď tápu. Jde mi o slevu na studenta, vím, že můžu slevu na dani uplatnit naposledy v měsíci, kdy poplatník dovrší 26ti let. Ale já mám slečnu, která dovršila 26let první den v měsíci, konkrétně 1.2. Můžu ještě slevu v únoru uplatnit nebo už má za únor smůlu. Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sleva na studenta
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2010 »

Podle mého názoru má za únor smůlu. Naposledy byly splněny podmínky pro uplatnění nároku na počátku ledna.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Sleva na studenta
« Odpověď #2 kdy: Březen 15, 2010 »

V zákoně je uvedeno,že poplatník může uplatnit slevu na dani o částku jedné dvanáctiny za každý kalendářní měsíc,na jehož počátku byly podmínky pro uplatnění nároku na snížení daně splněny.
V abecedě Mzdové účetní je napsáno: nárok na slevu je naposledy v měsíci,kdy dovrší 26 let věku.
Podle mého názoru - 26 let dovršila v únoru,tak bych slevu uplatnila.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sleva na studenta
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2010 »

tak a kdo to teď rozsekne - ještě by mohl napsat pan Pavell :-) ale asi to raději neuplatním :-( - zatím děkuji moc
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Sleva na studenta
« Odpověď #4 kdy: Březen 15, 2010 »

No to je teda fakt zajímavé,proč není v zákoně uvedeno jasně,tak jak je to publikováno jinde,že je to naposledy v měsíci,kdy dovrší.Pokud bych brala zákon,tak bych se přikláněla k názoru Zdenky,1.2 jí už bylo 26,takže nebyly splněny podmínky,je mi ale divné,že taková publikace jako je Abeceda mzdové účetní,ze které čerpá většina mzdových účetních,uvádí že za poslední měsíc,kdy dosáhla.Podle mě je to v rozporu,ale už se ničemu nedivím.
Miruško,asi bych se taky na to raději vykašlala a pro jistotu neuplatňovala,nicméně mi to vrtá v hlavě,kde je vlastně pravda a jak postupují mzdovky,které se s tímto případem setkávají častěji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sleva na studenta
« Odpověď #5 kdy: Březen 15, 2010 »

Přeptám se na BC, tam se scházejí skvělé mzdovky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sleva na studenta
« Odpověď #6 kdy: Březen 17, 2010 »

Promiňte, úplně jsem na studentku zapomněla. Slevu může uplatnit i v únoru, věku 26 let dovršila až v tomto měsíci, takže na počátku měsíce plnila podmínky.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sleva na studenta
« Odpověď #7 kdy: Březen 18, 2010 »

Super, děkuji moc Zdeni za zjištění. Za únor ještě slevu slečně uplatním, díky moc :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]