Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti  (Přečteno 2268 krát)

zepe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

dobry den
chtela jsem se optat
od 1.září 2009 jsem si otevřela hospůdku kde je zároven tipsport sázková kancelář v ní jsem vedena jako obsluha terminálu na dohodu o pracovní činnosti.
od sázkové kanceláře beru plat kde mě strhavaj daň 15% strhavaj i zdravotni a socialni pojištění.

Jde mě o to zdali musím do danového priznaní připočítat příjem i s teto dohody a zdali mohu take do DP napsat zálohy na daň ktere me strhli na výp.pásce.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2010 »

Ano, pokud Vám sráží zálohovou daň z dohody, pak tyto částky uvedete do daňového přiznání a jak správně píšete, napíšete sražené zálohy do přiznání. Musíte si však od toho zaměstnavatele vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech a přiložit ho k Vašemu daňovému přiznání. Jana
IP zaznamenána

zepe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 15, 2010 »

děkuji
a asi to same take musim udělat když jsem byla od ledna do začátku podnikání teda září 2009 jako zaměstnanec?
 a tak je to i ze socialnim i zdravotním pojištěním?

A pakješte co když za podnikáni chci uplatnit výdaje procentem? jak to je pak?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2010 »

Výdaje klidně uplatněte procentem, je li to pro Vás výhodnější. Ano, pokud jste byla do září zaměstnaná, pak i od tohoto zaměstnavatele si vyžádejte - pokud už nemáte - potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2009 a také ho připočítáte do daňového přiznání. Takže v 2. oddílu  DPFO v tabulce výpočet dílčího základu  daně uvedete součty částek z potvzení od obou zaměstnavatelů, a v oddílu 7 v rádku 84 uvedete součet sražených záloh - taky vyčtete v potvrzeních o příjmech. Snad to nepíšu moc složitě, hodně štěstí, Jana
IP zaznamenána

zepe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 15, 2010 »

děkuji není to složité jak pišete pochopila jsem.
poslední otázka
jediny problém je že ten bývalí zamestnavatel už neexistuje. může to být problém?

děkuji za odpověd
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #5 kdy: Březen 15, 2010 »

No, tak může být problém, ještě jsem se s tím nesetkala...opravdu od toho zaměstnavatele nemát potvrzení o zdanitelných příjmech? Zkuste pohledat...v nejhoším, čistě teoreticky, máte všechny výplatní pásky od ledna do toho září? J.
IP zaznamenána

zepe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #6 kdy: Březen 15, 2010 »

pasky mam od ledna do června pote zamestnavatel zavrel podnik a dvy mesice jsme byli doma a za ty dva mesice nam jeste dluzi vyplaty takze mam jen zápoctovy list a tam je ze jsem byla zamestnana do srpna 2009

jeste s byvalim zamestnavatelem se zitra zkusím spojit co a jak
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #7 kdy: Březen 15, 2010 »

Zkuste se s ním spojit, opravdu tady nevím rady...
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #8 kdy: Březen 16, 2010 »

Navrhuju abyste si najela na www.justice.cz, tam do kolonky insolvenční rejstřík zadat název - ičo toho zaměstnavatele, zjistit, kdo je správcem konkurzní podstaty, a tam se obrátit o potvrzení o příjmech. Druhá varianta, zajít na finanční úřad, přímo ke správci ke kterému spadáte, řekněte jaká je situace, a zda Vám budou tolerovat místo potvzení o příjmech výplantí pásky. Zkuste to domluvit. Jana
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z podnikání a dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #9 kdy: Březen 21, 2010 »

Pravděpodobně jste měla u zaměstnavatele podepsané prohlášení poplatníka, tím pádem Vám nevycházela žádná daň. Proto žádné zálohy na daň a proto žádná sražená daň, proto nuly v řádcích - až 12. Vy se musíte mrknout na řádek číslo 1. v potvrzení o příjmech, úhrn zúčtovaných příjmů, a tuto částku přenesete do daňového přiznání, strana 2, druhý oddíl, řádek 31 úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů, do řádku 32 přiznání přenesete částku z řádku 6 z potvrzení - úhrn povinného pojistného, pak Vám v řádku 34 daňového přiznání musí vyjít stejná částka jako v řádku 8 v potvrzení, tedy těch 86.883.  Do přiznání jste povinna tyto příjmy zapsat, zvedne se Vám daň, to ano, netuším, jaké máte příjmy, nezapomeňte uplatnit slevu na poplatníka v řádku 64 daňového přiznání Kč 24.840.  Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]