Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: spolupracující osoba  (Přečteno 1488 krát)

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
spolupracující osoba
« kdy: Březen 01, 2010 »

Pí.Zdeno vím,že jste mi radila v této problematice již loni,jen jsem neuplatňovala odpis vozidla.Jako spolupracující osoba např.u manžela se zapisuje odpis vozidla kde,prosím Vás?.Nevím zda můžu částku přičíst k výdajům a rozdělit půl na půl P a V,nebo musím rozdělit základ daně bez odpisu a odpis zapsat do DP do tabulky E.Půlím pak v tomto případě i odpis,nebo si celou část uplatnuje podnikalel a spolupracující osoba nic.
Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
spolupracující osoba
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2010 »

Odpis HM je výdajem u manžela, který  má vozidlo v obchodním majetku. Odpis HM bude součástí jeho výdajů na řádku 102. Pak rozdělíte příjmy a výdaje půl na půl a tím se odpis dostane i k spolupracující manželce.
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
spolupracující osoba
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2010 »

Pí.Zdeno moc děkuji.Te´d jsem se dívala do loňského roku,a mám odpis jako interní doklad k poslednímu dni v roce přímo v deníku jako režii.Můžu to tak udělat i letos,a tím by se mi odpis neobjevil vůbec v tabulce E?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
spolupracující osoba
« Odpověď #3 kdy: Březen 02, 2010 »

Ano, postupuji stejně.
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
spolupracující osoba
« Odpověď #4 kdy: Březen 02, 2010 »

Děkuji moc nashledanou
IP zaznamenána

Michaela K.

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 99
spolupracující osoba
« Odpověď #5 kdy: Březen 03, 2010 »

Dobrý den, jak by to bylo v případě, když uplňuji km soukromým autem, a tento výdaj uvádím pouze do tabulky E, která se přenese do ř.106
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
spolupracující osoba
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2010 »

Pokud rozdělujete na spolupracující osobu, bude to řádek 101 plus případně vyplněný řádek 105, mínus řádek 102 a mínus řádek 106. Tento výsledek budete rozdělovat.  Kontrola výpočtu: řádek 104 - řádek 106. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]