Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaměstnání a přivýdělek  (Přečteno 5600 krát)

olfincar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
Zaměstnání a přivýdělek
« kdy: Únor 28, 2010 »

Dobrý den, do kolika tisíc nemusím danit příležitostný příjem, dříve to bývalo tuším do 4 tisíc, když jsem normálně zaměstnaná ještě v zaměstnání, jak je to nyní?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #1 kdy: Únor 28, 2010 »

Pokud jste zaměstnaná a máte příjem například z podnikání, nebo z pronájmu do 6.000,- Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání.

Příležitostný (nahodilý, spíše jednorázový) příjem je osvobozen od daně, pokud v kalendářním roce nepřesáhne 20.000,- Kč.
IP zaznamenána

Janhuba

  • Host
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2010 »

Dobrý den,
jsem evidován na pracovním úřadě(PU) a chtěl bych zároveň začít s prodejem fotografií(nejednalo by se o žádné jiné fotografické práce). Na PU mi řekli že jakékoli podnikání není možné pokud chci být unich zaegistrován.  Existuje vůbec nějaký způsob jak můžu prodat svoje fotografie, např. nějaké reklamní agentuře a zároveň být na PU. Děkuji
IP zaznamenána

kokinkon

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2010 »

dobrý den, jsem zamestnany jako dělník a chtěl bych si přivydělat prodejem zahraniho nabytku vlaste vyrobeneho ze dreva.co ktomu potrebuji?když přijem z prodeje nepřesahne 20 000kč za rok.za odpoved dekuji.
IP zaznamenána

Standa10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #4 kdy: Listopad 14, 2012 »

Dobrý den,
do kolika tisíc nemusím danit příležitostný příjem, když jsem normálně zaměstnaný,  jak je to nyní v r. 2012?

Nastala zde změna nebo sazby zůstaly na 6.000 a 20.000 Kč?


Dříve to bylo: pokud jsem zaměstnaný a máte příjem například z podnikání, nebo z pronájmu do 6.000,- Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání.
Příležitostný (nahodilý, spíše jednorázový) příjem je osvobozen od daně, pokud v kalendářním roce nepřesáhne 20.000,- Kč.

Děkuji
Standa
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #5 kdy: Listopad 14, 2012 »

V roce 2012 je to stejné, žádná změna nenastala.
IP zaznamenána

Standa10

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #6 kdy: Listopad 17, 2012 »

Děkuji za odpověď.
Standa
IP zaznamenána

jedle

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #7 kdy: Únor 24, 2013 »

Dobrý večer, prosím o radu v následujícím příkladu... osvč má zakázku, která je potřeba vyřídit rychle, tak si poprosí důchodce (nemá živnost. list) o pomoc. Situace u důchodce - nahodilý příjem v limitu 20 tis, musí podat přiznání? Situace osvč - za jakých podmínek si může výdaj za pomoc jiné osoby dát do nákladů?

Myslím si, že důchodce (podle par. 10 - nahodilý jednorázový příjem) nemusí danit a tudíž ani podávat přiznání (jedná se o osvobozený příjem) a osvč - asi by to chtělo smlouvu o dílo???
Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaměstnání a přivýdělek
« Odpověď #8 kdy: Únor 24, 2013 »

Ano, jak píšete. U důchodce příležitostný příjem osvobozený od daně. U OSVČ by mohl stačit výdajový pokladní doklad s uvedením důchodcovy činnosti, ale je vhodné jej podložit smlouvou o dílo (nebo smlouvou příkazní, podle druhu činnosti).
IP zaznamenána
Stran: [1]