Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Danove priznani  (Přečteno 2249 krát)

Fabia04

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Danove priznani
« kdy: Únor 06, 2010 »

Dobry den,chtel bych se zeptat zda mohu podepsat danove priznani v zamestnani,nebo ho musim podat sam?
Jsem zamestnanec,mam ziv.list od cervna 2009 na vedlejsi cinnost nakup prodej,ale nemam zadne zisky ani vydaje,nezahajil jsem cinnost.Finnacnimu uradu staci pouze zaslat cestne prohlaseni? Dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2010 »

Můžete si požádat o roční zúčtování daně u zaměstnavatele. Finančnímu úřadu stačí zaslat čestné prohlášení.
IP zaznamenána

vlasek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Danove priznani
« Odpověď #2 kdy: Únor 15, 2010 »

Do které kolonky přílohy č. 2 daňového přiznání musím uvést příjem z pronájmu zemědělské půdy od zemědělského družstva (pravděpodobně ostatní příjmy). Lze uplatnit paušální výdaje a v jaké výši? Děkuji V.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Danove priznani
« Odpověď #3 kdy: Únor 15, 2010 »

Je to oddíl č. 1 - výpočet dílčího základu daně   z příjmů z pronájmu §9.
Řádek 201 příjmy, řádek 202 výdaje, buď skutečné, a nebo procentem, 30 % z příjmů. Řádek 203 vyplníte rozdíl mezi příjmy a výdaji. Tatáž částka bude pravděpodobně i  v řádku 206. A přenese se dál do 2. oddílu přiznání, řádek 39. Jana
IP zaznamenána

pajinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Danove priznani
« Odpověď #4 kdy: Únor 16, 2010 »

dobrý den, mám kromě příjmů ze závislé činnosti, ještě příjmy z pronájmu z chaty kterou máme s manželem ve společném vlastnictví. Manžel pronájímá ještě jiné budovy, kde uplatňuje skutečné výdaje. Mohu k příjmu z pronájmu chaty uplatnit výdaje procentem z příjmů.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani
« Odpověď #5 kdy: Březen 01, 2010 »

Ano, k příjmům z pronájmu můžete uplatnit výdaje procentem.
IP zaznamenána

vladka.v.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Danove priznani
« Odpověď #6 kdy: Březen 06, 2010 »

Dobrý den, chci se zeptat, zda uvažuji správně: v r. 2009 jsem 8měs. pobírala RP, poté jsem nastoupila do zaměstnání, znovu otěhotnělana a po 2 měsících byla na neschopence (rizikové těhotenství). Za rok 2009 si podám daňové přiznání, uplatním slevu na poplatníka, tudíž zaplacená daň mi v přiznání  vyjde jako přeplatek. Ale připravím se tím o možnost, aby si mě manžel odečetl ve svém daňovém přiznání, tedy uplatnil slevu na manželku, která nedosáhla příjmu 68000. Je to tak? Děkuji za odpověď. Vladka V.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani
« Odpověď #7 kdy: Březen 06, 2010 »

Do vlastního příjmu se počítá příjem ze zaměstnání, nemocenská a peněžitá pomoc v mateřství. Rodičovský příspěvek (dávka státní sociální podpory) se do vlastních příjmů manželky nezapočítává.

Pokud byly vaše vlastní příjmy nižší než 68 tis. Kč, tak si manžel může uplatnit slevu na vyživovanou manželku bez ohledu na skutečnost, že jste si ve svém daňovém přiznání uplatnila slevu na poplatníka.
IP zaznamenána

Evina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Danove priznani
« Odpověď #8 kdy: Březen 08, 2010 »

Prosím o radu - rakouská občanka - DP na pronájem činžovního domu v Praze - má nárok na odpočet částky 24.840,- Kč. Děkuji moc a moc Evina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani
« Odpověď #9 kdy: Březen 09, 2010 »

Ano.
IP zaznamenána

Evina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Danove priznani
« Odpověď #10 kdy: Březen 09, 2010 »

Dobrý večer, paní Zdeno moc děkuji za Vaši reakci, nějak se mi nezdálo, že rakušanka a odpočet - no, ale když platí daně u nás ........ ještě jednou děkuji a přeji krásný večer Evina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Danove priznani
« Odpověď #11 kdy: Březen 09, 2010 »

§ 35ba/1 zákona o daních z příjmů:
(1) Poplatníkům uvedeným v § 2 se daň vypočtená podle § 16, případně snížená podle § 35, 35a nebo 35b za zdaňovací období snižuje o částku
a) 24 840 Kč na poplatníka,

Rakušanka je poplatníkem podle  § 2, možnost uplatnění základní slevy na poplatníka není v § 35a/2 ZDP omezena.
IP zaznamenána
Stran: [1]