Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sleva na dani za zaměstnance ZTP  (Přečteno 3146 krát)

Venita

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« kdy: Únor 02, 2010 »

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak je to slevou na dani za zaměstnance s tělesným postižením v případě, že je zaměstanec na pracovní poměr se zkrácenou pracovní dobou - je na 4 hodiny ne na 8. Platí i tak fond 2008 a tím se ještě zkrátí vypočtená sleva na polovinu nebo se počítá s jeho plným fondem tj. asi 1004?
Děkuji
IP zaznamenána

Venita

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2010 »

V zákoně je napsáno, že jde o podíl celk počtu hodin, který těmto vyplývá z rozvržení pracovní doby nebo z indiv. sjednané pracovní doby, takže bych tím chápala, že se to počítá z toho kráceného fondu? Máme jen jednoho, takže je to přepočtený průměr pouze za jednoho zaměstance, který vyšel 0,334 (pracuje od září)
IP zaznamenána

Venita

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« Odpověď #2 kdy: Únor 02, 2010 »

Tak už jsem to asi našla přímo v pokynech pro výpočet slevy - bohužel se to dělí 2008, chjo, ale i tak je to hezké :o) Pokud ale nemám pravdu, tak mě, prosím, vyveďte z omylu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« Odpověď #3 kdy: Únor 02, 2010 »

Dělí se to:-)
Výpočet částky slev na dani při zaměstnávání zaměstnanců se zdravotním postižením
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tiskopisy/tiskopisy-pdf2010/5405c_3.pdf
IP zaznamenána

Venita

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« Odpověď #4 kdy: Únor 03, 2010 »

Děkuji, přesně z tohohle jsem to nakonec zjistila. Takže jen pro upřesnění. Zaměstnanec odpracoval 332 hodin a ty zkrátím 2008 (i když jeho roční fond je 1004) a vyjde 0,17, že?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sleva na dani za zaměstnance ZTP
« Odpověď #5 kdy: Únor 08, 2010 »

Ano. Počítá se podíl celkového počtu odpracovaných hodin (započítávají se první 3 dny nemoci i když nenáleží náhrada mzdy) a celkového ročního fondu pracovní doby připadajícího na jednoho zaměstnance pracujícího na plnou pracovní dobu.
332/2008 = 0,17 člověka:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]