Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňová evidence-kadeřnice  (Přečteno 1738 krát)

LUCIE-N

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňová evidence-kadeřnice
« kdy: Leden 31, 2010 »

Dobrý den, můžete mi poradit? Pracuji jako kadeřnice už 5 let. Daňovou evidenci mi vždy vedla účetní, ale rozhodla jsem se, že si ji budu vést sama. Zajímalo by mě jestli bude stačit když budu mít jen evidenci příjmů a výdajů. Účetní mi vedla i pokladnu,inventarizaci pokladny, majetku, materiálu, předkontace (vedla to opravdu velice podrobně v účetním programu,protože je zvyklá vést velké firmy ). Já teď nevím jestli musím v tom všem pokračovat nebo jestli mi bude stačit tabulka v excelu jen na příjmy a výdaje. Chtěla bych si DE zjednodušit, ale nevím jestli můžu. Tuto informaci jsem se nikde nedočetla. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Daňová evidence-kadeřnice
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2010 »

U kadeřnice bych přešla na paušální výdaje,pro výhodnost uplatnění 80% výdajů(živnost řemeslná).Takže by stačilo jen vést příjmy a na tyto příjmy uplatnit 80% výdajů bez vedení jiné evidence.(kromě odpisovaného majetku,který by se pouze evidoval).Teď jde jen o to o jaký rok se vám jedná.Pokud chcete přejít na paušální výdaje za rok 2010,tak byste měla upravit základ daně o pohledávky,závazky a zásoby v daňovém přiznání za rok 2009.Myslím,že závazky a pohledávky nemáte,ale zásoby by zřejmě nějaké byly,podle toho co uvádíte.( o zásoby by se zvýšil základ daně).Pokud vám bude DE za rok 2009 zpracovávat ještě účetní,tak se s ní domluvte,aby tyto úpravy provedla za rok 2009.
IP zaznamenána
Stran: [1]