Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výškové práce - jaké procento z příjmů?  (Přečteno 2250 krát)

tom-p

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den. Provádím výškové práce za pomocí horolezecké techniky (od roku 1993, dnes již nejde tuto živnost získat) a tady je můj problém, neboť nevím jak vysoké procento z příjmu můžu uplatnit jako náklad podnikání. V loňském roce jsem uplatňoval 60%. Můžu za rok 2009 uplatnit 80%? Mám i další živnostenské oprávnění - malířské a natěračské práce, dokončovací stavební práce, ale suverénně nejvíc příjmů se dá zařadit právě do výškových prací.
Velmi děkuji za radu! Přeji hezký den. Pavelek.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Výškové práce - jaké procento z příjmů?
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2010 »

Najděte sám sebe v živnostenském rejstříku zde:

 http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND

a podívejte se, která živnostenská oprávnění máte aktivní. U každého oprávnění je zapsán i druh živnosti (např. ohlašovací volná, řemeslná). Domnívám se, že výškové práce pomocí horolezecké techniky spadají do živnosti volné.

Příjmy za rok 2009 si rozdělte podle toho, ze které živnosti vám plynuly. K příjmům z živnosti řemeslné (malířské a natěračské práce) můžete uplatnit výdaje ve výši 80%. K příjmům ze živnosti volné (dokončovací stavební práce a zřejmě i výškové práce)můžete uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů.

Podle mého názoru jste měl v loňském roce uplatnit k příjmům za výškové práce výdaje ve výši 50%.
IP zaznamenána
Stran: [1]