Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Záloha bez faktury  (Přečteno 1486 krát)

Stanislava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Záloha bez faktury
« kdy: Prosinec 17, 2009 »

Dobrý den,

měla bych další malý dotaz. :)

Rozbilo se nám auto v Rakousku a firma po nás chtěla zálohu 1000 EUR, kterou jsme jim tedy vložili na účet (to bylo 7.8.). O této záloze jsem v daňové evidenci neúčtovala, protože jsem měla jen doklad z banky, ale žádnou zálohovou fakturu. Minulý týden mi teprve přišlo vyúčtování. Zde je vyúčtovaná záloha ZD 840,30 EUR a DPH 19% 159,70. Celkem k úhradě je 432,68 EUR a rozdíl od zálohy nám vrátili na účet tj. 567,32 EUR. Je zde rozpis DPH, ale to se týká vrácené částky na účet a nikde není uveden kurz, kterým to přepočítali. Takže teď absolutně nevím, co s tím mám dělat.

Já osobně bych dala zálohu do nedaňových výdajů a rozdíl zálohy, kterou vrátili na účet bych dala do nedaňových příjmů.
Celkovou částku k úhradě 432,68 EUR, bych přepočítala kurzem DUZP 31.8. a DPH bych si uplatnila až v 4.Q, protože jsme obdrželi fakturu pozdě.

Doufám, že Vás délka tohoto dotazu nevyděsí. :)) Je konec roku a trochu se mi toho tu nakupilo. Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Záloha bez faktury
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 17, 2009 »

Citace: Stanislava
Dobrý den,

měla bych další malý dotaz. :)

Rozbilo se nám auto v Rakousku a firma po nás chtěla zálohu 1000 EUR, kterou jsme jim tedy vložili na účet (to bylo 7.8.). O této záloze jsem v daňové evidenci neúčtovala, protože jsem měla jen doklad z banky, ale žádnou zálohovou fakturu. Minulý týden mi teprve přišlo vyúčtování. Zde je vyúčtovaná záloha ZD 840,30 EUR a DPH 19% 159,70. Celkem k úhradě je 432,68 EUR a rozdíl od zálohy nám vrátili na účet tj. 567,32 EUR. Je zde rozpis DPH, ale to se týká vrácené částky na účet a nikde není uveden kurz, kterým to přepočítali. Takže teď absolutně nevím, co s tím mám dělat.

Já osobně bych dala zálohu do nedaňových výdajů a rozdíl zálohy, kterou vrátili na účet bych dala do nedaňových příjmů.
Celkovou částku k úhradě 432,68 EUR, bych přepočítala kurzem DUZP 31.8. a DPH bych si uplatnila až v 4.Q, protože jsme obdrželi fakturu pozdě.

Doufám, že Vás délka tohoto dotazu nevyděsí. :)) Je konec roku a trochu se mi toho tu nakupilo. Předem děkuji za odpověď.
Rakouské DPH si může uplatnit jen rakouský plátce DPH.

Pokud jste českým plátcem DPH, tak si můžete v Rakousku požádat o vrácení DPH. S ohledem na výši to ale asi ani nepůjde.

Pro Vás je výdaj 432,68 EUR.

Hezký den!
IP zaznamenána

Stanislava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40
Záloha bez faktury
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 18, 2009 »

Děkuji za odpověď, ale jsme se nepochopili. Nám se sice auto rozbilo v Rakousku, ale zálohu jsme platili české firmě Servis 24. Rakouská firma by s námi ani nespolupracovala. Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji moc!
IP zaznamenána
Stran: [1]