Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: změna vlastníka/plátce silniční daně - jak postupovat?  (Přečteno 1688 krát)

pp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Dobrý den,

ještě než půjdu (to zkusit vyřešit) na fin úřad, prosím o radu:

od května (kdy jsem začal podnikat jako OSVČ) do konce října jsem platil (jako OSVČ) kvartální zálohy na silniční daň za své soukromé vozidlo (které jsem používal pro služební účely ze začátku pouze jako OSVČ a po založení s.r.o. i jako jednatel společnosti)

od 1.listopadu jsem toto auto převedl do majetku s.r.o. jejímž jsem jediným jednatelem

Otázky:
A) lze změnit plátce daně v průběhu kalendářního roku (chci, aby od 1.11.2009 byla plátcem siln. daně s.r.o. - nový vlastník a  provozovatel)?
B) pokud ano, mám ještě jako OSVČ zaplatit zálohu i za listopad-prosinec, a do vyúčtování v lednu potom uvést, že tyto měsíce jsem již (jako OSVČ) vozidlo neprovozoval a domáhat se vrácení přeplatku?
C) mám za s.r.o. platit zálohu za listopad-prosinec? (v případě že ji budu muset zaplaltit i jako OSVČ - jsou to sice stokoruny, ale z principu se mi nechce půjčovat státu peníze, a to hned 2x)
D) rozumím správně že v lednu budu muset podávat (za totéž jediné auto) dvě přiznání k silniční dani (jedno jako OSVČ a jedno jako s.r.o.)?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
změna vlastníka/plátce silniční daně - jak postupovat?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2009 »

A) Samozřejmě:-)
B) Neplaťte. Zálohy platíte jen za měsíce, ve kterých jste auto skutečně využíval ke svému podnikání, tedy naposledy v říjnu. Od listopadu už bude daňovým poplatníkem za toto auto s.r.o.
C) Ano.
D) Ano. Jedno přiznání podáte jako fyzická osoba a vyúčtujete své daňové povinnosti od května do října. Druhé přiznání podá s.r.o., ve kterém vyúčtuje své daňové povinnosti za listopad a prosinec.
IP zaznamenána

pp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
změna vlastníka/plátce silniční daně - jak postupovat?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 16, 2009 »

Kuju. pp
IP zaznamenána
Stran: [1]