Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: řádek 48DHP  (Přečteno 1320 krát)

bekovamar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
řádek 48DHP
« kdy: Říjen 27, 2009 »

Dobrý den, řeším dilema. Existují dva výklady, zda uvádět nebo neuvádět např. majetek nad 40tis do řádku č. 48. Někdo tvrdí, že veškerý majetek nad tuto hodnotu, ze kterého byl uplatněn odpočet, se má vykázat v tomto řádku. Druhý názor je, že se tam vykazuje jen majetek, který podléhá koeficientu jinému než 1. Existuje \"správnější\" výklad? Děkuji - M.B.
IP zaznamenána

mira

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
řádek 48DHP
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2009 »

Zrovna máme zkušenost s FÚ, nutno opravdu uvádět na řádek 48.
IP zaznamenána

bekovamar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
řádek 48DHP
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2009 »

Dobrý den. Názor, že se tam má uvádět všechen majetek bez ohledu na koeficient mám většinou ze zdrojů, které se buď informovali na FÚ nebo prošli kontrolou. Ten druhý názor, že se tam uvádí jen majetek, u kterého se změní účel užívání. Tento názor zastávají většinou hlavní účetní a daňaři. Proto jsem zmatená. Já přeci při pořízení majetku nevím (většinou), zda v průběhu odepisování změním účel nebo ne. Proto jsem otevřela tuto diskuzi. Děkuji za každý názor
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
řádek 48DHP
« Odpověď #3 kdy: Říjen 29, 2009 »

Ztotožňuji se s prvním názorem.

Výklad k řádku č. 48 najdete na straně 23 zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA9846B-531ECFC2/cds/KVKDP20042009.pdf
IP zaznamenána

bekovamar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
řádek 48DHP
« Odpověď #4 kdy: Říjen 29, 2009 »

Dobrý den, tak mi to nedalo a zavolala jsem správci daně. Paní mi řekla, že se tam uvádí pouze majetek, u kterého je krácený odpočet....takže co FÚ, to jiný názor. BTW, byl to FÚ Praha 5
IP zaznamenána
Stran: [1]