Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: jaký obor činnosti a živnost?  (Přečteno 2393 krát)

emily

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
jaký obor činnosti a živnost?
« kdy: Září 06, 2009 »

Dobrý den, jsem na UP a chci pracovat na hlavni pracovni poměr jako telefonistka, poskytování zábavních služeb např.služby pro dospělé atd..jaký obor činnosti a živnost mám zvolit? Popřipadě jak postupovat když linku se speciálním tarifem mám už skoro vyřízenou? Děkuji za info..
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #1 kdy: Září 08, 2009 »

Emily, tak budete pracovat na hlavní pracovní poměr, tedy jako zaměstnanec, nebo podnikat a tudíž zřizovat živnostenský list? J.
IP zaznamenána

emily

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #2 kdy: Září 08, 2009 »

jsem momentálně nezaměstnáná a chci si zřídit živnostencký list, abych si mohla zřídit duhovou linku a tou linkou začít pracovat a provozovat výdělečnou činnost.Jen nevím, jak by se měl pro tuto činnost živnostenský list jmenovat.Narazila jsem na (služby osobniho charakteru) tak jestli je to ono? Děkuji
IP zaznamenána

kubiklukas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 13, 2009 »

Dobrý večer, chtěl bych poprosit o radu. Nyní jsem registrován na ÚP a chtěl bych si založit e-shop. Je k tomu potřeba žl nebo případně jak postupovat? děkuju
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 28, 2009 »

Pokud jste plnoletý, svéprávný a nepříliš trestaný, tak si můžete vyřídit živnostenské oprávnění:-)
Bude se jednat o živnost volnou, obor č. 48 Velkoobchod a maloobchod. Volná živnost zahrnuje 80 různých oborů, můžete si zvolit třeba všechny. Poplatek činí 1.000,- Kč bez ohledu na počet zvolených oborů.
V okamžiku, kdy skutečně začnete podnikat, se přihlásíte u své zdravotní pojišťovny a na OSSZ jako osoba samostatně výdělečně činná a také oznámíte zahájení činnosti na ÚP, který vás vyřadí z evidence uchazečů o zaměstnání. Pokud předem víte, kdy skutečně zahájíte činnost, tak můžete oznámení pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu provést už při vyřizování živnosti prostřednictví jednotného registračního formuláře na živnostenském úřadě.
Samostatná výdělečná činnost zřejmě bude vaším hlavním zdrojem příjmů (nejste student, důchodce atd.), proto budete muset platit minimální pojistné na zdravotní pojištění (od roku 2010 ve výši 1.601,- kč měsíčně) a na sociální pojištění (od r. 2010 ve výši 1.731,- Kč měsíčně) a to bez ohledu na výši výdělku z podnikání.
IP zaznamenána

vurst22

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #5 kdy: Únor 06, 2010 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s placením zdravotního pojištění a sociálního když jsem zaměstnán na plný úvazek a provozování živnosti bude jen doplňkovým zdrojem příjmů.
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

beruna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
    • http://www.beruna.cz
jaký obor činnosti a živnost?
« Odpověď #6 kdy: Únor 08, 2010 »

Doplatite dle podanych prehledu v dubnu nasledujiciho roku.
IP zaznamenána
Stran: [1]