Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH a zásoby zboží  (Přečteno 1471 krát)

vicki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
DPH a zásoby zboží
« kdy: Červenec 20, 2009 »

Dobrý den, po započetí období, kdy jsem plátce DPH jsem zjistil, že zásoby zboží z předešlého období jsou mi naopak na škodu, neboť když je prodávám s marží 10%, místo výdělku prodělávám 9% z ceny zboží, protože \"staré\" zboží \"nemá\" faktury na vstupu a platím z celé částky zboží DPH. Samozřejmě se to týká jen případu, kdy nemohu zboží o 20% zdražit, ale musím ponechat jeho původní cenu. Je to opravdu i prakticky tak (když zanedbám nákup a prodej nového zboží), nebo je to jen mylný předpoklad?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a zásoby zboží
« Odpověď #1 kdy: Červenec 21, 2009 »

Pokud jste zboží pořídil za posledních 12 měsíců před registrací k DPH a máte k dispozici daňové doklady od plátců DPH, kteří vám zboží prodali, tak si v prvním přiznání, které budete podávat, můžete uplatnit nárok na odpočet daně i z tohoto zboží, jde o odpočet daně při změně režimu podle § 74 zákona o DPH. Pokud tento nárok nemůžete (jde o zboží od neplátců, nebo zboží nakoupené v cizině), nebo nechcete uplatnit, pak jsou vám zásoby takového zboží naopak na škodu.
IP zaznamenána

vicki

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
DPH a zásoby zboží
« Odpověď #2 kdy: Září 18, 2009 »

Děkuji. Můžu si odpočet daně uplatnit u zboží, které bylo nakoupeno v uvedeném období posledních 12 měsících od plátců DPH a zůstalo skladem, nebo u všeho zboží? Tedy i takového, které bylo již prodáno v období přes počátkem plátcovství DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH a zásoby zboží
« Odpověď #3 kdy: Září 18, 2009 »

Jen u zboží, které jste měli ke dni registrace na skladě.
IP zaznamenána
Stran: [1]