Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výdaje procentem neuhrazené závazky  (Přečteno 1399 krát)

marcela K

  • Host
výdaje procentem neuhrazené závazky
« kdy: Březen 24, 2009 »

Dobrý den,
prosím o radu při přechodu z daňové evidence na výdaje. Pokud jsme v DP za rok 2007 uplatňovala výdaje podle skutečnosti a v DP za rok 2008 chci výdaje počítat procentem, musím za rok 2007 podat dodatečné daňové přiznání. Měla jsem neuhrazené částky za zdravotní a sociální pojištění za rok 2007, a zaplatila jsem tento dluh až po 31.12.2007. Vím,že v DP roku 2008 již tyto částky nemůžu uplatnit jako daňový výdaj,ale jedná se mi o rok 2007.
O tyto závazky by jsem mohla základ daně snížit. (ale v roce 2007  se musela platit daň z minimálního základu daně, na který jsem ani nedosáhla.Tak si nevím rady proč dávat dodat.daň.přiznání, když jsem nedosáhla ani na minim.základ daně. Jiné pohledávky ani zásoby jsem neměla.
Děkuji za odpověď.
Marcela K.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
výdaje procentem neuhrazené závazky
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2009 »

Pokud jste v daňovém přiznání za rok 2007 nevykázala žádné pohledávky, ani zásoby (položky, které zvyšují základ daně), pak nemáte povinnost podat dodatečné daňové přiznání při přechodu na paušál od roku 2008. Podat dodatečné daňové přiznání, kterým byste si snižovala základ daně (i když v tomto případě by vám to stejně nebylo nic platné), je pouze možnost, nikoliv povinnost.
IP zaznamenána
Stran: [1]