Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sociální pojištění  (Přečteno 2138 krát)

pešek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Sociální pojištění
« kdy: Březen 13, 2009 »

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, předem děkuji.

Před 14 dny jsem se zaregistroval jako OSVČ, ale je to moje vedlejší činnost. Ze sociálky mi přišel dopis, kde po mně chtějí hradit měsíční pojistné 1720 Kč. Chtěl jsem se zeptat, zda stačí vedlejší činnost prokázat až po podání přehledu příští rok, tudíž teď nic neplatit.

Díky!
IP zaznamenána

rc.petr@email.cz

  • Host
Sociální pojištění
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2009 »

Mám dotaz,jsem v evidenci na úřadu práce od 13.9.2007 a nepobírám žádné dávky Ú.P. a mám částečný invalidní důchod. Platí za mě Úřad práce sociální,zdravotní pojištění? Mám v úmyslu podnikat. Děkuji.
IP zaznamenána

Jirkaodprahy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Sociální pojištění
« Odpověď #2 kdy: Březen 15, 2009 »

to pešek
mám podobný problém,také jsem se zaregistroval na ŽU jako činnost vedlejší,tedy nechci platit zálohy a zajímá mě,jestli se i přes to musím zaregistrovat na sociálce.Nikde jsem se nedozvěděl jestli je placení záloh podmíněno registrací na sociálce,nebo se mohu registrovat a zálohy neplatit,respektivě jestli je nutné se vůbec v tomto případě registrovat.Předpokládám,že se vejdu do zisku 56.532 Kč/rok,ale musím se i přes to registrovat na sociálce případně zdravotním,aniž bych něco platil?
děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sociální pojištění
« Odpověď #3 kdy: Březen 16, 2009 »

Citace: pešek
Dobrý den,

potřeboval bych poradit, předem děkuji.

Před 14 dny jsem se zaregistroval jako OSVČ, ale je to moje vedlejší činnost. Ze sociálky mi přišel dopis, kde po mně chtějí hradit měsíční pojistné 1720 Kč. Chtěl jsem se zeptat, zda stačí vedlejší činnost prokázat až po podání přehledu příští rok, tudíž teď nic neplatit.

Díky!
Ano, stačí prokázat až při podání přehledu za rok 2009.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sociální pojištění
« Odpověď #4 kdy: Březen 16, 2009 »

Citace: [email]rc.petr@email.cz[/email]
Mám dotaz,jsem v evidenci na úřadu práce od 13.9.2007 a nepobírám žádné dávky Ú.P. a mám částečný invalidní důchod. Platí za mě Úřad práce sociální,zdravotní pojištění? Mám v úmyslu podnikat. Děkuji.
Sociální a zdravotní pojištění za vás platí stát.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sociální pojištění
« Odpověď #5 kdy: Březen 16, 2009 »

Citace: Jirkaodprahy
to pešek
mám podobný problém,také jsem se zaregistroval na ŽU jako činnost vedlejší,tedy nechci platit zálohy a zajímá mě,jestli se i přes to musím zaregistrovat na sociálce.Nikde jsem se nedozvěděl jestli je placení záloh podmíněno registrací na sociálce,nebo se mohu registrovat a zálohy neplatit,respektivě jestli je nutné se vůbec v tomto případě registrovat.Předpokládám,že se vejdu do zisku 56.532 Kč/rok,ale musím se i přes to registrovat na sociálce případně zdravotním,aniž bych něco platil?
děkuji
Registrace je povinná. Pokud jste zaměstnán, tak nemusíte platit zálohy na pojistné - viz předešlá odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]