Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Převod auta na N1  (Přečteno 1357 krát)

trinit

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Převod auta na N1
« kdy: Březen 05, 2009 »

Dobrý den, v srpnu 2008 jsem uzavřela fin. leasing na osobní automobil zn. Seat Leon. Až v březnu 2009 jsem se stala plátcem DPH, tzn., že v době pořízení auta jsem o DPH nepřemýšlela a Seat Leon, který lze po úpravě (mřížka) zaregistrovat jako N1, jsem nechala zapsat jako M1. Lze nyní, vzhledem k nové skutečnosti plátcovství DPH od 1.3.2009 uvažovat o změnu registace auta na třídu N1 z toho důvodu, aby bylo možné odpočítávat DPH z leasingových splátek? Je možné, aby např. od 1. dubna 2009 bylo auto zaregistrováno jako N1 a počínaje splátkou za duben se dalo odpočítat DPH? U leasingové společnosti jsem se informovala, změna na N1 stávajícího vozu je z hlediska leasingové smlouvy možná. Dále, auto je na fin. leasing nasmlouváno pro nepodnikatele. Lze nyní upravit smlouvu tak, aby auto bylo nasmlouváno na OSVČ nebo to není nutné k tomu, aby se výše zmíněná daň dala odpočítávat? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Převod auta na N1
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2009 »

Myslím, že lze uvažovat o přestavbě na N1. Pokud bude proveden zápis do TP (zřejmě též změna předmětu pronájmu v leasingové smlouvě), pak byste mohla ze splátek, které se uskuteční po přestavbě, uplatňovat DPH.

U fyzické osoby je jedno, jestli je smlouva napsaná na IČ, nebo na rodné číslo, hlavně musí být na splátkovém kalendáři, který je daňovým dokladem, vaše DIČ.
IP zaznamenána
Stran: [1]