Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: počet zaměstnanců na formuláři vyúčtování daně  (Přečteno 2269 krát)

barča80

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den,
chtěla bych se ještě ujistit, jak to vlastně je s počtem zaměstnanců ve formuláři \"vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti...\". Mám vždy část zaměstnanců s výdělkem do 5000Kč měsíčně, za které odvádím srážkovou daň 15% a tu tedy vyúčtuji na žlutém formuláři. Pro tyto pracovníky nemám povinnost vést mzdové listy, že ne? Další skupinu ale tvoří studenti, kteří podepsali \"prohlášení daňového poplatníka\" a tudíž za ně odvádím daň zálohovou, kterou vyúčtuji na růžovém formuláři. A pro ně samozřejmě mzdové listy mám vedené.
Počet pracovníků za měsíc, který tady v růžovém formuláři vzor č.14 uvádím např. u položky 05, je počet všech zaměstnanců, které mám, nebo jen zaměstnanců, jejichž mzdu daním zálohově? Možná se ptám na úplné banality, ale co nevidím doslovně napsané, tak si netroufám odhadnout.
Ještě jsem narazila na přílohu č. 1 k růžovému vyúčtování daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti \"Počet zaměstnanců ke dni 1.12. 2008\". Opět mě napadá, jestli jde o celkový počet všech zaměstnanců daněných srážkově i zálohově? A jde-li o počet k 1.12., znamená to počet zaměstnanců dne 1.12. nebo počet celkově za celý rok? Je to tedy tak, že sečtu počty zaměstnanců každý měsíc, nebo sečtu jen jednotlivé zaměstnance, kteří pro mě v roce 2008 pracovali (třeba tři měsíce po sobě, ale započítán bude jen jednou?). Je toho tolik nejasného... Předem děkuji za odpověď.
Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
počet zaměstnanců na formuláři vyúčtování daně
« Odpověď #1 kdy: Únor 26, 2009 »

Povinnost vedení mzdových listů se vztahuje i na dohodáře, které daníte srážkovou daní - viz § 38j/1 ZDP - plátci daně jsou povinni vést ML pro poplatníky s příjmy podle § 6 (tam patří i dohody o pracích konaných mimo PP).

V řádku 05 růžového vyúčtování máte uvádět počet zaměstnanců podle mzdových listů - § 38j/1 ZDP a proto by se v řádku 05 měli objevit všichni zaměstnanci včetně dohodářů, zdaněných srážkou.

V příloze č.1 mají opět být uvedeni všichni zaměstnanci podle mzdových listů, tedy celkový počet zaměstnanců, daněných srážkově i zálohově. Uvádíte pouze počet zaměstnanců, které máte k 1.12. na skladě:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]