Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sleva na děti  (Přečteno 4851 krát)

Lanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
sleva na děti
« kdy: Únor 20, 2009 »

Dobrý den,
chci se pozeptat,když manžel byl 1-6.2008 zaměstnán a uplatňoval daňové zvýhod.na děti od 7-9 byl OSVČ a 10-12.2008 opět zaměstnán. Zajímalo by mě jestli může uplatnit v daňovém přiznání za 3měsíce co byl OSVČ 12 měsíců na děti nebo to musí krátit(3měsíce),když po dobu 9 měsíců uplatŇoval slevu u zaměstnavatele.


                                                                                                  Děkuji Lenka
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
sleva na děti
« Odpověď #1 kdy: Únor 20, 2009 »

Prosím o radu, syn v půlce července úraz, byl v nemocnici, domů už se nevrátil, v půlce srpna zemřel. Lze uplatnit slevu na dítě i za srpen? J.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #2 kdy: Únor 20, 2009 »

Slevu lze uplatnit i za srpen. Na počátku měsíce byly splněny podmínky pro uplatnění, dočasný pobyt dítěte mimo domácnost nemá vliv na uplatnění daňového zvýhodnění.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #3 kdy: Únor 20, 2009 »

Citace: Lanka
Dobrý den,
chci se pozeptat,když manžel byl 1-6.2008 zaměstnán a uplatňoval daňové zvýhod.na děti od 7-9 byl OSVČ a 10-12.2008 opět zaměstnán. Zajímalo by mě jestli může uplatnit v daňovém přiznání za 3měsíce co byl OSVČ 12 měsíců na děti nebo to musí krátit(3měsíce),když po dobu 9 měsíců uplatŇoval slevu u zaměstnavatele.                                                                                                  Děkuji Lenka
V daňovém přiznání uplatní počet měsíců, po které děti vyživoval, bez ohledu na to, zda si uplatnil daňové zvýhodnění u zaměstnavatele. Pokud dítě splňuje podmínku nezaopatřenosti celý rok, tak si manžel uplatní zvýhodnění za 12 měsíců.
IP zaznamenána

michael

  • Host
sleva na děti
« Odpověď #4 kdy: Březen 04, 2009 »

Dobrý den, pokud mám nárok na daňový bonus na děti, musím o něj nějak žádat nebo stačí vyplnit daňové přiznání? Finanční úřad mi ho pošle na adresu? Děkuji, Michael
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #5 kdy: Březen 04, 2009 »

Na zadní straně daňového přiznání je bílá tabulka Žádost o vrácení přeplatku na dani z příjmů fyzických osob. Tabulku vyplňte, podepište a FÚ vám pošle daňový bonus na uvedenou adresu, nebo účet.
IP zaznamenána

marcelakadl

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
sleva na děti
« Odpověď #6 kdy: Březen 07, 2009 »

Dobrý den,
chci se jen ujistit o správném postupu. V období 1-4/2008 jsem byla uchazečem o zaměstnání, 5-10/2008 v pracovním poměru, 11-12/2008 OSVČ. Příjem ze zaměstnání byl cca 45.000 Kč, v podnikání jsem dosáhla ztráty, ale příjmy byly 51.000 Kč. Mohu požádat o vrácení daňového zvýhodnění na své děti? Domnívám se, že ano, díky za odpověď
IP zaznamenána

mahi25

  • Host
sleva na děti
« Odpověď #7 kdy: Březen 07, 2009 »

Dobrý den, chci se zeptat, zda se dá do zdaňového uplatnění na dítě uplatnit i dítě, které je v ústavní péči, ale rodič za tuto péči platí. Případně, zda se dá do odpočtu nákladů nějak zaúčtovat. Děkuji mahi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #8 kdy: Březen 17, 2009 »

Citace: marcelakadl
Dobrý den,
chci se jen ujistit o správném postupu. V období 1-4/2008 jsem byla uchazečem o zaměstnání, 5-10/2008 v pracovním poměru, 11-12/2008 OSVČ. Příjem ze zaměstnání byl cca 45.000 Kč, v podnikání jsem dosáhla ztráty, ale příjmy byly 51.000 Kč. Mohu požádat o vrácení daňového zvýhodnění na své děti? Domnívám se, že ano, díky za odpověď
Ano, počítají se hrubé příjmy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #9 kdy: Březen 28, 2009 »

Citace: mahi25
Dobrý den, chci se zeptat, zda se dá do zdaňového uplatnění na dítě uplatnit i dítě, které je v ústavní péči, ale rodič za tuto péči platí. Případně, zda se dá do odpočtu nákladů nějak zaúčtovat. Děkuji mahi
Daňové zvýhodnění lze uplatnit - dočasný pobyt dítěte mimo domácnost nemá vliv - viz §35c/7 ZDP.
IP zaznamenána

jarunka

  • Host
sleva na děti
« Odpověď #10 kdy: Březen 30, 2009 »

Dobrý den, v roce 2008 jsem přerušila podnikání v měsíci květnu a vykazuji ztrátu . Uplatňuji slevu na dani za dítě  jen poměrnou část, nebo mohu 10680,00Kč? Za leden až květen jsem v příjmech nedosáhla 6-ti násobku min.mzdy.
Živnost chci obnovit v roce 2010, vedu daňovou evidenci. Budu si moci ztrátu z roku 2008 odečíst při podnikání v DP za rok 2010? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #11 kdy: Březen 30, 2009 »

Ztrátu z roku 2008 si budete moci uplatnit v pěti následujících zdaňovacích obdobích, třeba v roce 2010.

Pokud jste za rok 2008 nedosáhla příjmů ve výši alespoň šestinásobku minimální mzdy (započítávají se hrubé příjmy z podnikání i ze zaměstnání, z kapitálového majetku, nebo z pronájmu), pak si můžete uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě pouze do výše daně (která je ve vašem případě zřejmě nulová), nemáte nárok na daňový bonus.
IP zaznamenána

Ivanek.k

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sleva na děti
« Odpověď #12 kdy: Listopad 08, 2010 »

Dobrý den,
mám dotaz ohledně slevy na dani na dítě. V dubnu 2010 se mi narodil syn, manželka nastoupila na mateřskou v březnu 2010, před tím byla zaměstnaná. Já jsem živnostník (od února 2009). A zajímalo by mě, jestli až budu platit daně za rok 2010, si můžu odečíst 8.703 Kč z daní.
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sleva na děti
« Odpověď #13 kdy: Listopad 08, 2010 »

Ano, můžete si uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě ve výši 8.703,- Kč. K přiznání přiložte potvrzení manželčina zaměstnavatele, že si daňové zvýhodnění neuplatňovala manželka.

Za splnění podmínek podle § 35ba/1/b) zákona o daních z příjmů (vlastní příjmy manželky max. 68 tis. Kč) si budete moci uplatnit i slevu na vyživovanou manželku ve výši 24.840,- Kč. Pokud byste byli manželé jen část roku, tak budete slevu přiměřeně krátit.
IP zaznamenána
Stran: [1]