Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přerušení živnosti  (Přečteno 2452 krát)

Laura

  • Host
přerušení živnosti
« kdy: Únor 19, 2009 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám povinnost při přerušení živnosti za rok 2008 zvýšit rozdíl mezi skutečnými příjmy a výdaji o nezaplacenou pohledávku z roku 2007, která byla uváděna v DP za rok 2007 v části D, a tedy odvést daň z peněz, které zřejmě nikdy neobdržím.
V roce 2008 jsem samostatnou činnost vykonávala jako vedlejší a zároveň jsem byla zaměstnána. 31.12.2008 jsem podala žádost o přerušení živnosti s tím, že přerušení bude trvat od 1.1.2009  do 31.12.2011.
Výdaje uplatňuji doklady.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2009 »

Pokud v průběhu zdaňovacího období přerušíte podnikání a nezahájíte do termínu pro podání daňového přiznání, pak máte povinnost provést úpravy základu daně podle § 23/8 ZDP, tedy dodanit neuhrazenou pohledávku. V roce 2008 jste ještě podnikala, přerušení nastalo až v roce 2009, úpravy základu daně byste měla provést až v přiznání za rok 2009.
IP zaznamenána

Petra7

  • Host
přerušení živnosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 21, 2009 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, živnostenský list mám od září 09, v prosinci 09 jsem živnostenský list pozastavila - \"podnikala\" jsem měsíc - listopad-prosinec -  v tomto období jsem neměla žádné zisky (nulový obrat). Ihned po přerušení živnostenského listu jsem si došla na SSZ a ZP. Bylo mi řečeno, že na místně příslušný finanční úřad nebudu podávat daňové přiznání,ale pouze čestné prohlášení, v kterém uvedu, že jsem za rok 2008 neměla žádné příjmy. Chci se zeptat, zda čestné prohlášení se musí na FÚ podávat též do konce března následujícího roku (čili u mého případu do konce března 2009)? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #3 kdy: Únor 21, 2009 »

Nemusíte podávat ani to čestné prohlášení, takže žádný termín pro podání není stanoven.
IP zaznamenána
Stran: [1]