Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Inventura  (Přečteno 4699 krát)

encina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Inventura
« kdy: Únor 17, 2009 »

Dobrý den, mám eshop s kosmetickými produkty, je inventura skladu k 31/12/2008 nutná? Evidenci skladových zásob během roku nevedu.
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

RR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 38
Inventura
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2009 »

Vy ale máte povinnost vést sklad a tím pádem i k 31.12.2008 udělat inventuru .
IP zaznamenána

encina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Inventura
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2009 »

Z jiných zdrojů mi bylo řečeno, že v DE se o zásobách neúčtuje...??? Když kupuji zboží za účelem prodeje.....Tak jak je to??? Prosím poraďte, Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Inventura
« Odpověď #3 kdy: Únor 23, 2009 »

V DE se vůbec neúčtuje, v DE se evidují příjmy a výdaje.
Co se týká inventarizace, přečtěte si § 7b, odstavec 4 zákona o daních z příjmů, případně se pozeptejte u těch jiných zdrojů proč si myslí, že inventura není nutná.
IP zaznamenána

encina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Inventura
« Odpověď #4 kdy: Únor 23, 2009 »

Děkuji za zprávu, můj dotaz podám tedy jinak. Jsem povinna během roku vést evidenci zásob, když zboží nakupuji za účelem prodeje a dále je jinak nezhodnocuji? Nebo stačí k 31/12 udělat inventuru a zapsat do daň. přiznání zůstatky. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Inventura
« Odpověď #5 kdy: Únor 23, 2009 »

Zákon o daních z příjmů vám přímo neukládá povinnost vedení evidence zásob během roku. Stačí k 31.12. udělat inventuru (zjistit skutečný stav) a o případné rozdíly upravit základ daně podle § 24 a 25 ZDP. Bez skladové (nebo jiné) evidence zásob zboží budete těžko zjišťovat ony případné rozdíly - manka, přebytky - o které se upravuje základ daně.
IP zaznamenána

encina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Inventura
« Odpověď #6 kdy: Únor 23, 2009 »

Děkuji, ano, to chápu, administrace eshopu mi umožňuje zjistit stav zásob k určitému datu, což je v tomto případě tedy dostačující ke srovnání se stavem skutečným. Tak to jsem ráda. Děkuji mockrát za rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Inventura
« Odpověď #7 kdy: Únor 23, 2009 »

Takže vy vlastně vedete evidenci zásob. Jenom jste o tom nevěděla:-))
IP zaznamenána

encina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Inventura
« Odpověď #8 kdy: Únor 23, 2009 »

Věděla, ale šlo mi o to, že to není evidence jako na skladových kartách např., neboť v administraci se mi nezobrazí datum příjmu, výdaje atd., tam mám možnost pouze zobrazení stavu zásob k aktuálnímu dni. Tak zda je to dostačující........ vím, asi poněkud malicherná starost....:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]