Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdo má platit SD  (Přečteno 1623 krát)

Ludek1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Kdo má platit SD
« kdy: Leden 30, 2009 »

Dobrý den ve vlatnictví mám vlek za NA o větší  hmotnosti jak 3.5 t sám nejsem podnikatel ani nevlatním ŽL. Tento vlek jsem zapůjčil bezplatně pouze za opravy a ůdržbu známému a zajímá mě kdo má platit SD./jsem zapsán TP/Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kdo má platit SD
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2009 »

Silniční daň platí ten, kdo je zapsán v TP. Neuvedl jste ale zásadní informaci a to zda ten známý používá váš vlek k podnikání (ke své výdělečné činnosti). Pokud jste oba nepodnikající fyzické osoby, pak není nutné platit silniční daň.
IP zaznamenána

Ludek1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Kdo má platit SD
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2009 »

Známý podniká  a vlek využívá pouze několik měsíců v roce / asi 6 měsíců v roce/ ostatní měsíce nejezdí.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kdo má platit SD
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2009 »

Navrhuji následující postup.

Pro rok 2008:
-   u přívěsu o povolené hmotnosti nižší, než 12 tun (hmotnost nad 3,5 t platí až od roku 2009), zaplatit daň pouze za měsíce, ve kterých byl používán k podnikání
-   u přívěsu o povolené hmotnosti vyšší, než 12 tun, zapůjčit vozidlo pouze na měsíce, ve kterých bylo používáno k podnikání, v ostatních měsících využít snížení sazby daně (100%) podle Pokynu D-270.

Pro rok 2009:
přívěs zapůjčit pouze na měsíce, ve kterých bude použit k podnikání. V ostatních měsících využít stoprocentní snížení sazby podle ustanovení § 6, odst. 9 zákona o dani silniční.
IP zaznamenána
Stran: [1]