Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Skupina živnostníků  (Přečteno 1187 krát)

Petr B.

  • Host
Skupina živnostníků
« kdy: Leden 20, 2009 »

Dobrý den, jsme 4 člená skupina a rádi bychom začali podnikat v oboru internetového prodeje (e-shop).
Dočetl jsem se, že máme několik variant a to sice:

a) Každý má svůj živ. list. Potom ale by musel být jeden z nás \"majitel\", který by rozfakturovával výdělek ostatním. Této variantě bychom se ale rádi vyhnuli.

b) Obchodní společnost. Tady bych se chtěl zeptat, jak komplikované a časově náročné je pochopit a vést si podvojné účetnictví v takovém případě. A jestli bychom v tomto případě mohli na venek vystupovat pod společnou hlavičkou. Případně jestli takové řešení obsahuje ještě nejaké komplikace kromě již zmíněného účetnictví.

c) Jsem ještě zaslech termín \"sdružení bez právní subjektivity\" bohužel se mi nepodařilo zjistit o tom informace jak a zda vůbec by tato forma mohla být vhodná pro náš případ.

Děkuji za odpověď a případné doporučení, Petr Babor
IP zaznamenána

ivan

  • Host
Skupina živnostníků
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2009 »

Dobrý den,prosím o radu.Jsme 3 sourozenci a chtěli bychom začít podnikat společně ve stavebnictví.Jak je to se založením firmy.Musíme mít každý svůj žl.se svým ič.a nebo dostaneme ič.společné.při založení firmy s názvem a přijmením.díky za odpověd.
IP zaznamenána
Stran: [1]