Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: silniční daň  (Přečteno 1663 krát)

evča

  • Host
silniční daň
« kdy: Leden 19, 2009 »

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Auto jsme koupily v roce 1995 ale bylo dovezeno a jediný údaj který tam je je rok 1989 a nějaké číslo. Je to dodávka Mecedes 2550 t. Mě by zajímalo jakou danˇjsem měla platit v minulých letech jestli jsem měla uplatňovat nějaké zvýšení. Nějak mě to uniklo a teprve teď jsem někde četla, že u starých aut se daň zvyšuje. Děkuji moc za odpověď. Jsem ráda, že jsem při hledání o silniční dani narazila na vaši poradnu přece se jenom člověk poučí.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
silniční daň
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2009 »

Zákon o dani silniční § 6  odst 8:  U vozidel registrovaných poprvé v České republice nebo v zahraničí do 31. prosince 1989 se sazba daně podle odstavců 1 a 2 zvyšuje o 25 %.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
silniční daň
« Odpověď #2 kdy: Leden 19, 2009 »

Pokud byla autu přidělena SPZ v ČR (ČSFR?) až po 31.12.1989, tak se vás zvýšení daně o 15% v předchozích obdobích (včetně roku 2008) netýkalo - v těchto zdaňovacích obdobích byla důležitá pouze registrace vozidla v ČR.
IP zaznamenána

evča

  • Host
silniční daň
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2009 »

Citace: evča
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Auto jsme koupily v roce 1995 ale bylo dovezeno a jediný údaj který tam je je rok 1989 a nějaké číslo. Je to dodávka Mecedes 2550 t. Mě by zajímalo jakou danˇjsem měla platit v minulých letech jestli jsem měla uplatňovat nějaké zvýšení. Nějak mě to uniklo a teprve teď jsem někde četla, že u starých aut se daň zvyšuje. Děkuji moc za odpověď. Jsem ráda, že jsem při hledání o silniční dani narazila na vaši poradnu přece se jenom člověk poučí.
Děkuji Vám mockrát za polopatické vysvětlení. Člověk někdy hůř chápe.
IP zaznamenána
Stran: [1]