Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ŽL a Úřad práce  (Přečteno 1302 krát)

Štěpán

  • Host
ŽL a Úřad práce
« kdy: Leden 16, 2009 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár maličkostí. Na přelomu roku jsem začal podnikat, protože jsem přišel o zaměstnání. Ovšem situace není dobrá, s čím jsem i trochu počítal. Ale chtěl bych se zeptat, zda je možné jako OSVČ být registrován na Úřadu práce, když moje zisky jsou velmi malé. Jedná se mi hlavně o placení sociálního a zdravotního pojištění, které mě momentálně velmi finančně zatěžuje. Vím, že člověk reistrovaný na ÚP má možnost si přivydělat, aniž by přišel o to, že za něj stát platí zdravotní a sociální pojištění. Lze si vypomoci nějal i v případě OSVČ? Popřípadě, poraďte mi nějaké východisko, aniž bych musel přerušit živnost. Děkuji moc za odpověď a rady. Štěpán
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
ŽL a Úřad práce
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2009 »

Jediným východiskem je přerušení živnosti. Pokud budete evidován u své OSSZ jako osoba samostatně výdělečně činná, tak vás úřad práce nemůže zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání. Možnost přivýdělku se vztahuje pouze na činnosti, které vykonáváte v pracovním (služebním) poměru, nebo na základě dohody o pracovní činnosti, případně dohody o provedení práce. Jedná se tedy o vztahy zaměstnanec - zaměstnavatel.
IP zaznamenána
Stran: [1]