Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zivnost  (Přečteno 2535 krát)

Fanda

  • Host
Zivnost
« kdy: Říjen 27, 2008 »

Dobrý den,

měl bych dotaz, pokud bych chtěl pořádat aukce a provozovat i aukční síň na internetu, stačila by mi živnost volná 47) Zprostředkování obchodu a služeb ? Je potřeba mít i něco jiného v případě pořádání pouze aukcí na internetu, resp. jde mít pouze živnostenský list a pořádat aukce, není k tomu potřeba založení firmy?

Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

hasilp

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Zivnost
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2008 »

Podle mého názoru v tomto případě budeš tzn ZPROSTŘEDKOVATEL a typuji, že při porovozování budeš chtít nejake provize z prodeje danných předmětů v aukcích jako to funguje na serveru Aukro.cz. Myslím že, ve vašem připadě ZL oprávnění budete potřebovat
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zivnost
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2008 »

Bude stačit živnostenské oprávnění na ohlašovací živnost volnou. Například Aukro.cz má v živnostenském rejstříku tyto obory živnosti volné:

Zprostředkování obchodu a služeb
Specializovaný maloobchod a maloobchod se smíšeným zbožím (od 1.7.02208 už neexistuje)
Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software
Zpracování dat, služby databank, správa sítí
Reklamní činnost a marketing
Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy
IP zaznamenána

Fanda

  • Host
Zivnost
« Odpověď #3 kdy: Listopad 05, 2008 »

Děkuji za odpověď, ještě mi ale vrtá v hlavě jedna věc, když budu mít živnost. oprávnění na zprostředkování obchodu a služeb, jak je to s placením daní, resp. DPH. Na začátku podnikání si můžu vybrat jestli budu plátce, nebo bude neplátce DPH a v tomto případě, si nejsem vůbec jistý, co by pro mne bylo lepší.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zivnost
« Odpověď #4 kdy: Listopad 06, 2008 »

Pokud budou vašimi zákazníky převážně neplátci, tak se do dobrovolného plátcovství  nehrňte, jako plátce byste pro ně byl dražší.
IP zaznamenána

Pietromasoni

  • Host
Zivnost
« Odpověď #5 kdy: Listopad 07, 2008 »

prosim chci se zeptat k provozovani pracovni agentury mi staci volna zivnost\"zprstredkovani\"? dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zivnost
« Odpověď #6 kdy: Listopad 10, 2008 »

Zprostředkování zaměstnání vůbec nepodléhá živnostenskému zákonu. Fyzická osoba, která splňuje podmínky podle zákona o zaměstnanosti (konkrétně: dosažení věku nejméně 23 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, odborná způsobilost a bydliště na území České republiky), může na základě povolení ke zprostředkování zaměstnání MPSV provozovat  agenturu práce. Více v § 58 a následujících zákona o zaměstnanosti, který najdete např. zde:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zamestnanost/cast2.aspx
IP zaznamenána
Stran: [1]