Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: majitelka ŽL, nikdy nezahájené podnikání a registrace na ÚP  (Přečteno 937 krát)

hela3p

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

předem děkuji za rady a názory. Jsem majitelkou ŽL, jelikož jsem ovšem činnost nikdy nevykonávala, nehlásila jsem se na zdravotní pojišťovně, ani na OSSZ. Jsem ovšem evidována na živnostenském a finančním úřadě. Za pár dnů mi končí pracovní smlouva na dobu určitou a rozhodla jsem se, resp. okolnosti mne k tomu dovedly, využít služeb úřadu práce. Co ale nevím, je jestli se jakožto majitelka ŽL mohu na ÚP evidovat. Vím, že ve formuláři žádosti o zprostředkování zaměstnání stojí, že potvrzuji, že
\"nejsem osobou samostatně výdělečně činnou v České republice ani v cizině (za OSVČ v ČR se považuje fyzická osoba uvedená v § 9 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění.\"
Dle mé laické interpretace, pakliže tedy nepodnikám a nejsem evidována na OSSZ jako OSVČ, nemusím nic přerušovat, jistá si tím ale nejsem. A když už jsem u toho zákona č. 155, je to skutečně tak, že OSVČ se člověk stává teprve tehdy, kdy začne fakticky podnikat, nikoli dnem vydání ŽL?
Děkuji, Helena.
IP zaznamenána
Stran: [1]