Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zvláštní režim DPH při prodeji autodílů  (Přečteno 1178 krát)

Cetris

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli lze použít tzv zvláštní režim DPH při prodeji použitých náhradních autodílů. Nakupujeme celé vozy ve zvláštním režimu(tedy bez nároku na vrácení DPH) a tyto pak rozebíráme a prodáváme po dílech. Kdybychom koupili motor ve zvláštním režimu a pak jej ve zvláštním režimu prodali, DPH platíme z rozdílu cen. Lze ale tento režim použít, když koupíme celý vůz? V zákoně stojí, že abychom režim mohli použít, musíme zboží prodat v nezměněném stavu nebo po opravě. Předem mockrát děkuji za Vaši odpověd a názory.
IP zaznamenána

Cetris

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zvláštní režim DPH při prodeji autodílů
« Odpověď #1 kdy: Únor 14, 2016 »

Opravdu nikdo nevíte? Za ochotu předem moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zvláštní režim DPH při prodeji autodílů
« Odpověď #2 kdy: Únor 14, 2016 »

Dobrý večer, v tomto případě bych zvláštní režim nepoužila. Náhradní díly z rozebraného auta nesplňují definici použitého zboží. Navíc byste měli problém se stanovením pořizovací ceny jednotlivých dílů.
IP zaznamenána

Cetris

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zvláštní režim DPH při prodeji autodílů
« Odpověď #3 kdy: Únor 16, 2016 »

Děkuji za odpověď. Mám ještě doplňující dotaz. Existuje nějaká možnost, jak si \"kompenzovat\" DPH? Auta nakupujeme ve zvláštním režimu, tedy bez možnosti vrácení DPH. Jakožto plátci pak z každé utržené koruny zaplatíme 21%. Pro představu koupím-li vůz za 10000,- a za 10000-, jej kompletně rozprodám, jsem 21% v mínusu. Nevíte prosím co s tím? Předem moc děkuji, cením si Vaší pomoci zde na fóru.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zvláštní režim DPH při prodeji autodílů
« Odpověď #4 kdy: Únor 16, 2016 »

Co si chcete kompenzovat? Brečíte, jako kdybyste platili těch 21% ze svého:-) DPH Vám přece zaplatí zákazník v ceně náhradního dílu. Vy fungujete jenom jako průtokáč, daň vyberete od zákazníka a pošlete Babišovi.
IP zaznamenána
Stran: [1]