Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Povinnost podat přiznání k silniční dani  (Přečteno 1945 krát)

NovotnaKatka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13

Dobrý den, prosím o radu ohledně silniční daně. Začala jsem v průběhu roku podnikat na živnostenský list a registrovala se mimo jiné k silniční dani. Nakonec vše dopadlo jinak, podnikání je v útlumu, auto jsem ani nezařadila do obchodního majetku, ani neuplatňovala výdaje (cesťáky, PHM, opravy...). Musím i tak podávat daňové přiznání k silniční dani? Pokud bych nemusela, kde je v zákoně o tom nějaká zmínka? V daňovém přiznání FO budu uplatňovat paušál 60%. Děkuji za radu.Novotná
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Povinnost podat přiznání k silniční dani
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2016 »

Dobrý den,

podle mě by jste Přiznání podat měla,  s tím, že nevykážete žádnou povinnost ( 2.strana bude prázdná).
Jste registrovaná k SD a FÚ neví, že jste nepoužívala žádné vozidlo.
IP zaznamenána

NovotnaKatka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Povinnost podat přiznání k silniční dani
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2016 »

Děkuji.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Povinnost podat přiznání k silniční dani
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2016 »

Dobrý den, § 15 zákona o dani silniční: Daňové přiznání podává poplatník, jemuž vzniká daňová povinnost.....z toho my vychází, že když nepoužívám auto, nemusím podávat přiznání, ale chcete li mít klidné spaní, podejte prázdné přiznání... můj názor.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Povinnost podat přiznání k silniční dani
« Odpověď #4 kdy: Leden 28, 2016 »

Ano taxi, já vím, ale mám zkušenost, že tak jak píšete, jsme udělali a FÚ se ozval, že jsme neodevzdali přiznání. To samé s DAP k DPFO, nevznikla povinnost, neodevzdalo  se Přiznání a přišla výzva, tak jsme stejně psali čestné prohlášení, že .........

Tak teď čestné prohlášení automaticky v termínu pro podání DAP odevzdáme, u SD je to jednoduché vyplnit str.1 a tak odevzdat.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Povinnost podat přiznání k silniční dani
« Odpověď #5 kdy: Leden 28, 2016 »

Jasně, paní Jaromíro, beru to tak... a chápu to i z pohledu FU, jak mají vědět, že se DP nepodalo, protože není důvod, nebo se nepodalo, že se na to někdo vykašlal...
IP zaznamenána
Stran: [1]