Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pozdní podání daňového přiznání  (Přečteno 2325 krát)

ikocova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Pozdní podání daňového přiznání
« kdy: Březen 31, 2015 »

Dobrý den,
nyní jsem při kontrole papírů zjistila, že manžel v roce 2014, když byl podávat na FÚ své a moje daňové přiznání za rok 2013, moje přiznání zřejmě zapomněl odevzdat ( zjistila jsem, že mám originál i kopii bez potvrzení podatelny). Ráda bych se dotázala, jaké sankce mne čekají za pozdní odevzdání přiznání ( zítra jej odnesu) - tj. o celý rok a to v případě,když vypočtená daň z příjmu je cca 35000,-Kč, na zálohách jsem odvedla o 75,-Kč více, tedy mám přeplatek 75 Kč.

Děkuji.
IP zaznamenána

luciash

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #1 kdy: Březen 31, 2015 »

Dobrý den,
vše najdete na této stránce: http://www.jakpodnikat.cz/danova-kontrola.php

Třeba Vám to prominou :)
IP zaznamenána

ikocova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #2 kdy: Březen 31, 2015 »

Děkuji za odpověď. Ten článek jsem četla, ale nevím, zda se pokuta počítá z daně,kterou bych měla případně doplatit ( u mne ale vznikl po odečtení zaměstnavatelem odvedených záloh přeplatek),nebo z celé částky vypočtené daně (35000), podotýkám, že se jedná o závislou činnost, nepodnikám, jen jsem si zvykla dělat si daňová přiznání sama a loni jsem odevzdání nezkontrolovala, vyplněné přiznání tu z loňska mám i origi
nál, proto si myslím, že podané nebylo. Jinak prominutí ( můžou prominout 75%) nemá smysl vzhledem k nutnosti zaplatit 1000,-kč poplatek.

S pozdravem
Ivana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #3 kdy: Březen 31, 2015 »

Jestliže jste měla jenom jednoho zaměstnavatele (nebo více zaměstnavatelů postupně za sebou) a podepsala jste prohlášení k dani (zřejmě podepsala, když máte přeplatek pouhých 75 Kč), tak Vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání. Jestliže jste nebyla povinna podat přiznání, tak není důvod k nějakým sankcím. Na podání přiznání máte 3 roky. Já už bych je nepodávala.
IP zaznamenána

ikocova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #4 kdy: Březen 31, 2015 »

To jste mne moc potěšila. Měla jsem jen jednoho zaměstnavatele, prohlášení podepsáno, ale zaměstnavatel mi nedělal roční zúčtování, protože si dělám každoročně daňové přiznání sama - dříve kvůli hypotéce, teď asi jen ze zvyku, letos uplatňuju školkovné.

Moc děkuji.
S pozdravem
Ïvana
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #5 kdy: Říjen 25, 2015 »

Dobrý večer,

zaměstnanec, který neměl povinnost podat DAP, má tuto možnost do tří let. Takže nyní může podat za roky 2012, 2013 a 2014, je to tak ? Nejsem si
jistá s tím rokem 2012.

Díky za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #6 kdy: Říjen 25, 2015 »

Ano, je to tak. Přiznání za rok 2012 (termín podání do 1.4.2013) může podat do 31. 3. 2016.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Pozdní podání daňového přiznání
« Odpověď #7 kdy: Říjen 26, 2015 »

Děkuji a pěkný den .
IP zaznamenána
Stran: [1]