Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Skladová evidence u E-shopu  (Přečteno 4177 krát)

eizon

  • Host
Skladová evidence u E-shopu
« kdy: Leden 06, 2008 »

Dobrý den,
přátelé, kdo provozujete E-shop, chci se zeptat, je-li potřeba při objednávce zboží do firmy od dodavatele či výrobce vést skladovou evidenci, když onen výrobek neprodleně odešlu zákazníkovi bez jakéhokoliv zhodnocení? Díky.
IP zaznamenána

Lukáš

  • Host
Skladová evidence u E-shopu
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2008 »

Tak to by mě také zajímalo. Je třeba vést skladovou evidenci u internetového obchodu??
IP zaznamenána

ziny

  • Host
Skladová evidence u E-shopu
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2008 »

Mám stejný problém. Prosím, mohl by nám někdo zkušenější poradit ? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Skladová evidence u E-shopu
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2008 »

Zpracovala jsem (pro synovce) evidenci začínajícího E-shopu za rok 2007 a sklady jsem nevedla - nic fyzicky neskladoval. Zboží buď obratem prodal, nebo použil pro své podnikání, případně i pro osobní potřebu. Na přijaté faktury jsem si nalepila \"nudličky\" s poznámkami a odkazy na příslušné vydané faktury a příjmové doklady.
Upozorňuji, že se v praxi se zbožím už dávno nepotkávám a že evidence neprošla kontrolou FÚ. Letos si objednal SW na míru a pokud se mu podnikání rozjede, tak hodlá sklady evidovat - hlavně pro svůj vlastní přehled.
IP zaznamenána

supr.tomo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Skladová evidence u E-shopu
« Odpověď #4 kdy: Červen 02, 2009 »

Dobrý den,

Měl bych také otázku, abych si to ujistil. Budu neplátce.

1. Sklad tedy vést v DE nemusím, ale když koupím třeba 100ks zboží, dám to do výdajů, tak předpokládám že počet prodaných kusů se musí rovnat 100?
2. Jedná se o zboží cca 70kč kus, jak zaevidovat v DE vadný kus, když se mi ho nevyplatí reklamovat?
3. Jak správně zaevidovat reklamaci, když jí budu řešit z ekonomických důvodů výměnou za jiný kus?

Předem děkuji za jakékoli info
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Skladová evidence u E-shopu
« Odpověď #5 kdy: Červen 10, 2009 »

1. Sklady sice vést nemusíte, ale bez evidence se neobejdete. Pokud nakoupíte 100 ks zboží, pak buď bude k 31.12. těchto 100 ks prodáno (v příjmech z podnikání), nebo bude neprodaná část vykázána v tabulce D daňového přiznání jako zásoba.

2.Buď jako nedaňový výdaj, nebo využít ustanovení § 24/2/zg) zákona o daních z příjmů:  \"výdaje (náklady) vzniklé v důsledku prokazatelně provedené likvidace zásob materiálu, zboží, nedokončené výroby, polotovarů a hotových výrobků ...... K prokázání likvidace je poplatník povinen vypracovat protokol, kde uvede důvody likvidace, způsob, čas a místo provedení likvidace, specifikaci předmětů likvidace a způsob naložení se zlikvidovanými předměty, a dále uvede pracovníky zodpovědné za provedení likvidace\"  

3. Poznámkou v evidenci zboží.
IP zaznamenána
Stran: [1]