Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě  (Přečteno 2270 krát)

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34

Dobrý den.
Máme povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě přes internet?
Je to nutnost?
Nebo dost v písemné formě?
Děkuji!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Pokud Vy sám nebo Váš zástupce nemáte datovou schránku, tak nemusíte podávat daňová přiznání elektronicky, můžete odevzdat na papíře. Předpokládám, že nejste plátcem DPH.
IP zaznamenána

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34

Jo, nejsem plátcem DPH a nemám datovou schránku. Ale v roce 2014 tam byl článek v novinách že všechny podnikatele MUSÍ mít / otevřít datovou schránku a podávat daňové přiznání pouze elektronický.
OK, děkuji Vám moc!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Novináři toho nakecají:-) Fyzické osoby NEMUSEJÍ mít datovou schránku. Pokud si ji ale dobrovolně zřídí, tak jsou povinny podat daňové přiznání elektronicky.
IP zaznamenána

Oleksandr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34

Děkuji!
IP zaznamenána

Johny7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2015 »

Dobrý den,

kvůli povinnosti podávat výpis z evidence pro účely DPH podle § 92a zákona o DPH elektronicky mám od roku 2012 zpřístupněnu datovou schránku podnikající fyzické osoby. Prostřednictvím této datové schránky podávám i přiznání k dani z přidané hodnoty a k silniční dani, resp. činím další podání týkající se podnikání.

Omylem mám zřízenu a zároveň znepřístupněnu také datovou schránku fyzické osoby. Nyní nevím, kterou datovou schránkou mám podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob. To se, na rozdíl od výše uvedených, týká nejenom samostatné výdělečné činnosti. Mám zdanitelné příjmy ze samostatné výdělečné činnosti a z kapitálového majetku (úroků z běžného účtu).

V případě, že jej mám podat datovou schránkou fyzické osoby, požádám o její znovuzpřístupnění. Předem moc děkuju.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2015 »

Přiznání k dani z příjmů (smíšenou písemnost) můžete podle mého názoru poslat datovou schránkou pro podnikající FO. Nemusíte žádat o znovuzpřístupnění datové schránky pro nepodnikající FO. Důležité je, abyste učinil podání datovou zprávou (elektronicky).
IP zaznamenána
Stran: [1]