Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o  (Přečteno 2897 krát)

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« kdy: Říjen 20, 2014 »

Dobrý den, měním OSVČ na s.r.o a potřebuji prodat automobil vlastním druhým rokem (je v OM) do nové společnosti za zůstatkovou cenu. Potřebuji poradit jestli provedu odpis za druhý rok nebo ne pokud automobil prodám v listopadu. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #1 kdy: Říjen 21, 2014 »

Do výdajů uplatníte 50% ročního odpisu a zůstatkovou cenu.
Vlastnímu s.r.o. byste měl prodat za cenu obvyklou.
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #2 kdy: Říjen 21, 2014 »

děkuji. ptal jsem se právě na FÚ a tam mi řekli že mohu zůstatkovou cenu použít. ačkoliv co jsem tak koukal tak moje zůstatková cena stejně bude odpovídat běžné ceně daného auta v bazarech. myslím si že by to neměl být ani v tomto případě pak problém.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #3 kdy: Říjen 21, 2014 »

§ 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů:
\"Liší-li se ceny sjednané mezi spojenými osobami od cen, které by byly sjednány mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných nebo obdobných podmínek, a není-li tento rozdíl uspokojivě doložitelný, upraví se základ daně poplatníka o zjištěný rozdíl;\"
Pro jistotu si stáhněte a uschovejte několik nabídek nejbližších autobazarů, abyste byli schopni v případě potřeby prokázat, že auto bylo prodáno za cenu obvyklou.
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #4 kdy: Listopad 01, 2014 »

Děkuji. Pro jistotu to tak udělám. ještě ale řeším problém s fixační klecí na skot která je stará buhvíkolik let a já ji kupoval před asi 6lety bez dokladu a pak opravoval a nyní bych ji potřeboval také odprodat. nevím jak to vyřešit aby bylo vše OK. Podobný problém mám s úhlovými bruskami které mám přes 2 roky a jejich pořizovací cena byla cca 1500kč za jednu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #5 kdy: Listopad 03, 2014 »

Aktuální cena použité úhlové brusky by se dala najít na internetu. Ale jsou to zanedbatelné částky, a jestli neprodáte svému s.r.o. 1 brusku za 10 tisíc, tak asi nikdo nebude zkoumat cenu obvyklou. U fixační klece bych postupovala podobně, i když to bude těžší. Zkuste najít alespoň přibližnou cenu na internetu, třeba zde:
http://stroje.bazos.cz/?hledat=FIXACNI+KLEC&hlokalita=&iddel=1
další, sice už starší inzeráty:
http://zvirata.hyperinzerce.cz/fixacni-cela-klece/inzerat/7985197-prodam-fixacni-klec-pro-dobytek-nabidka-pisek/#.VFZwe1dViUM
http://zvirata.megainzerce.cz/chovatelske-potreby/fixacni-klec-na-skot-595827.htm
Jestli prodáte klec např. za 15 tisíc, tak to asi nebude případnou kontrolu nijak dráždit.
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
odprodej automobilu od OSVČ do s.r.o
« Odpověď #6 kdy: Listopad 04, 2014 »

Děkuji za rady
IP zaznamenána
Stran: [1]