Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Který řádek DPH?  (Přečteno 2410 krát)

jave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Který řádek DPH?
« kdy: Červenec 01, 2014 »

Můžete mi poradit? OSVČ vedoucí DE prodává osobní automobil vyňatý z OM, na který uplatnil odpočet DPH při koupi. Nevím si rady, na který řádek v Přiznání k DPH se má uvést odvod DPH z ceny, za kterou automobil nyní prodá?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Který řádek DPH?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 01, 2014 »

DPH z ceny obvyklé měl odvést při trvalém vyřazení auta do osobního užívání. Kdy auto vyřadil z OM?
IP zaznamenána

jave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Který řádek DPH?
« Odpověď #2 kdy: Červenec 02, 2014 »

Auto vyřadil 30.6.2014.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Který řádek DPH?
« Odpověď #3 kdy: Červenec 02, 2014 »

K 30. 6. 2014 by měl vystavit doklad o použití (vystavuje se pouze pro účely DPH, nikoliv pro daň z příjmů) a odvést DPH z ceny obvyklé. Vykazuje se na ř. 1 přiznání.

Prodej vyřazeného auta bude bez DPH, neprodává v rámci své ekonomické činnosti.
IP zaznamenána

jave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Který řádek DPH?
« Odpověď #4 kdy: Červenec 03, 2014 »

Děkuji mockrát za odpověď. Nejsem účetní a mám v tom trochu zmatek. Doklad o použití bude zřejmě interní doklad, na kterém bude uvedena cena + DPH. Jaký text by měl tento doklad obsahovat? Podle kterého § to je? Hledám o tom něco bližšího na internetu již 3.den a vždy je odpověď jen, že se odvede DPH ale jak to provést prakticky ( doslova návod pro blbé) jsem nikde nenašla. Jsem v tomto opravdu jen laik a pro Vás jsou tyto dotazy asi úsměvné ale jste první, kdo opravdu radí. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Který řádek DPH?
« Odpověď #5 kdy: Červenec 03, 2014 »

Doklad o použití se vystavuje podle § 32 zákona o dani z přidané hodnoty. Kopíruji:
§ 32 Doklad o použití
(1) Doklad o použití je daňový doklad vystavený v případě plnění podle § 13 odst. 4 písm. a), b), f) a g) nebo podle § 14 odst. 3 písm. a) a b).
(2) V dokladu o použití se namísto rozsahu a předmětu plnění uvede sdělení o účelu použití.

Můžete použít formulář faktury (daňového dokladu), který přejmenujete na doklad o použití. Jako kdybyste vystavovala fakturu sama sobě, ale nebudete se uvádět jako odběratel. Ostatní náležitosti jsou stejné, jako u běžného daňového dokladu.
Do textu můžete napsat například Vyřazení automobilu .... do osobního užívání.

Doklad o použití zanesete jenom do evidence pro DPH (na daň z příjmů nebude mít vliv), konkrétní postup při vystavení dokladu a jeho přenesení do přiznání k DPH najdete, doufám, v nápovědě svého programu.
IP zaznamenána

jave

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Který řádek DPH?
« Odpověď #6 kdy: Červenec 10, 2014 »

Ještě jednou děkuji za zcela podrobnou a srozumitelnou odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]