Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Záloha Dph ubytování  (Přečteno 1850 krát)

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Záloha Dph ubytování
« kdy: Červen 11, 2014 »

Dobrý den,
 1.6 jsem vystavil zálohu bez DPH ,5.6.mi peníze dorazily na účet,ale pobyt proběhne až 25.7.2014 .Jaký postup je zprávný při vystavování a uplatnění DPH.Je rozdíl jestli daný subjekt je plátce  nebo v případě turisty plátce není.Doteď jsem vystavil fakturu 1.4 bez DPH platba přišla 5.4 a já zálohu bez DPH odečetl až při vyúčtování pobytu 25.6. kde bylo DPH vyůčtováno. Jak je to správně Děkuji Kartena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Záloha Dph ubytování
« Odpověď #1 kdy: Červen 12, 2014 »

Správný postup je takový, že při přijetí zálohy přiznáte DPH. Osobě povinné k dani vystavíte daňový doklad k přijaté záloze, osobě nepovinné k dani (turistovi) doklad vystavit nemusíte
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Záloha Dph ubytování
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2015 »

Bylo by také možno zálohu vystavit bez dph a následně v jiný den(měsíc) odečíst od konečného dokladu kde je vystaveno DPH tuto platbu bez DPH.Kdesi jsem slyšel ,že je možno odečíst DPH ja se dodavatel a odběratel domluví.V ten daný měsíc když vystavím ostrou fakturu z odečtením DPH já ho finančnímu úřadu zaplatím a on ho dostane.Děkuji Kartena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Záloha Dph ubytování
« Odpověď #3 kdy: Únor 04, 2015 »

Důležité je, abyste včas odvedl daň. Pokud byste byl měsíčním plátcem a např. 15. 1. přijmete zálohu, tak byste měl v lednovém přiznání přiznat daň. Jestliže nevystavíte do konce ledna ostrou fakturu, tak asi daň neodvedete a FÚ Vám ji při kontrole doměří.
IP zaznamenána

kartena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Záloha Dph ubytování
« Odpověď #4 kdy: Srpen 25, 2015 »

Dobrý den, Tak tedy pokud vystavím zálohovou fakturu k 1.8.na 100 kč+DPH 15 kč ( a daň odvedu) a celková fakturace proběhne až 1.12. na 1000 kč + 150 DPH , mám tedy tuto zálohu 100+15 kč odečíst od celkové ceny. ? Děkuji.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Záloha Dph ubytování
« Odpověď #5 kdy: Srpen 25, 2015 »

Dobrý den.
Na přijatou platbu, která byla provedena na základě zálohové faktury, ve výší 115,- Kč, vystavíte daňový doklad. A DPH odvedete. Z celkové fakturace k 1.12. samozřejmě zálohu (včetně DPH) odečtete. Pokud byste neodečetla, tak by tato částka \"visela\" v pohledávkách. Zákazník jistě nebude platit oněch 115,-Kč dvakrát!
IP zaznamenána
Stran: [1]